Praktyczne Informacje 2023

UWAGA UWAGA: nasza strona stosuje pliki cookies zwane też ciasteczkami, które pozwalają nam lepiej Ciebie poznać, usprawnić działanie strony, dostosować reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi Nie masz nic przeciwko? Kliknij OK. Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź zasady ochrony prywatności oraz Politykę cookies.
#OPENER2024
3 - 6.07.2024, Gdynia
Lotnisko Gdynia-Kosakowo

PRAKTYCZNE INFORMACJE 2023

WSTĘP NA FESTIWAL


 

Teren Imprezy jest otwarty w dniach festiwalowych od 15:00 do 4:00.

Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ważny dokument tożsamości ze zdjęciem! (dowód osobisty, legitymację szkolną/studencką, prawo jazdy, paszport – mTożsamość w aplikacji mObywatel będzie również akceptowana)

Pamiętaj, że na festiwal przyjeżdża mnóstwo osób, dlatego nie czekaj z wymianą biletu na opaskę na ostatnią chwilę, aby nie spóźnić się na występ ulubionego artysty!

Jeśli nie ukończyłeś 16. roku życia, musisz przebywać na festiwalu pod opieką osoby dorosłej. Twój opiekun musi wypełnić odpowiednie oświadczenie  deklaracje opiekuna prawnego lub deklarację osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego.

 

 
 

Wstęp na festiwal FAQ

  •  

     

     

    Wszystkie kategorie biletów na festiwal podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski.

    Wymiany biletu na opaskę należy dokonać OSOBIŚCIE w jednym ze specjalnie przygotowanych punktów

    Z opaski może korzystać tylko jedna osoba. Uszkodzenie lub zerwanie opaski powoduje utratę jej ważności.

    Bilet elektroniczny możesz pokazać osobie skanującej na ekranie telefonu lub w wersji wydrukowanej.

    Jeśli masz bilet w telefonie w celu sprawniejszej obsługi wymiany biletu na opaskę otwórz .pdf z biletem, rozjaśnij maksymalnie ekran i powiększ kod.

     

    UWAGA! Bilety z polem namiotowym, camperowym oraz bilety VIP wymienisz TYLKO w dedykowanych punktach:

    Bilet z polem namiotowym i camperowym - sprawdź

    Bilety VIP > sprawdź mapę na okładce biletu

     

    Karnety 4-dniowe

    Wymiana od poniedziałku 26.06.2023 (pierwszy dzień działania wybranych punktów wymiany)

     

    Karnety 2-dniowe

    Wymiana możliwa jest już od czwartku 29.06.2023 w punktach przy Dworcu PKP Gdynia Główna (pl. Konstytucji) oraz w Parku Rady Europy (w pobliżu Skweru Kościuszki), a od piątku 30.06.2023 we wszystkich punktach wymiany.

     

    Bilety 1-dniowe (28.06.2023)

    Wymiana od początku działania punktów wymiany biletów

     

    Bilety 1-dniowe (29.06-1.07.2023)

    Wymiana biletów możliwa jest już od czwartku 29.06.2023 w punktach przy Dworcu PKP Gdynia Główna (pl. Konstytucji) oraz w Parku Rady Europy (w pobliżu Skweru Kościuszki). Wymiana we wszystkich punktach możliwa tylko w dniu obowiązywania biletu 1-dniowego.

  • UWAGA! Bilety z polem namiotowym, camperowym oraz bilety VIP wymienisz TYLKO w dedykowanych punktach:

    Bilety VIP > sprawdź mapę na okładce biletu

     

    Przy dworcu PKP Gdynia Główna (pl. Konstytucji) 

    26.06.2023:                10:00 – 22:00

    27.06-1.07.2023:        9:00 – 22:00

    NIE WYMIENISZ:

    • Biletów VIP (osobny punkt wymiany na terenie festiwalu przy wejściu dla VIP)
    • Biletów z polem namiotowym lub z dopłatą do pola namiotowego

     

    W Parku Rady Europy (w pobliżu Skweru Kościuszki) 

    26.06.2023: 10:00 - 22:00

    27.06-1.07.2023: 9:00 – 22:00

    NIE WYMIENISZ:

    • Biletów VIP (osobny punkt wymiany na terenie festiwalu przy wejściu dla VIP)
    • Biletów z polem namiotowym lub z dopłatą do pola namiotowego

     

    Przy wejściach na festiwal (PATRZ MAPKA)

    28.06.2023: 13:00 – 3:30

    29.06-1.07.2023: 14:00 – 3:30

    NIE WYMIENISZ:

    • Biletów VIP (osobny punkt wymiany na terenie festiwalu przy wejściu dla VIP)
    • Biletów z polem namiotowym lub z dopłatą do pola namiotowego
  • Na dworcu PKP Gdynia Główna

    26.06: 10:00 – 22:00

    27.06-1.07: 9:00 – 22:00

     

    Przy polu namiotowym

    27.06: 12:00 – 2:00

    28.06-30.06: 8:00 – 3:00

    1.07: 8:00 – 14:00

     

    Przy wejściach na festiwal

    28.06: 13:00 – 2:00

    29.06-1.07: 14:00 – 2:00

     

    Do cen biletów doliczany będzie koszt obsługi (opłata serwisowa) 5% wartości ceny biletu.

  • Przy dworcu PKP Gdynia Główna

    26.06: 10:00 – 22:00

    27.06-1.07: 9:00 – 22:00

     

    Przy polu namiotowym

    27.06: 12:00 – 2:00

    28.06-1.07: 8:00 – 2:00

     

    Przy wejściach na festiwal

    28.06: 13:00 – 3:30

    29.06-1.07: 14:00 – 3:30

CAMPING

Camping FAQ


  • Nocujesz na polu namiotowym?
    Oto zestaw informacji dla Ciebie:

     

    Wstęp tylko dla osób z biletem na pole namiotowe 

     

    Wejście i dojazd TYLKO od strony ul. Zielonej w Gdyni

     

     

    Bilety z polem namiotowym wymienisz na opaskę TYLKO w punkcie wymiany przy polu namiotowym czynnym 24h od 27.06.2023, godz. 12:00 do 1.07.2022, godz. 14:00

     

    Wstęp tylko dla osób z biletem na pole namiotowe
     

     

    Okres obowiązywania biletu:

    • karnet 4-dniowy z polem: od 27.06.2023, godz. 12:00 do 2.07.2023, godz. 14:00;
    • karnet 2-dniowy z polem: od 30.06.2023, godz. 10:00 do 2.07.2023, godz. 14:00. 
    • bilet 1-dniowy z dopłatą do pola: od danego dnia, godz. 10:00 do dnia następnego, godz. 14:00.

     

    Na polu czekają na Ciebie:

    sklepik spożywczy

    śniadaniownia i punkty gastronomiczne;

    punkty ładowania urządzeń elektronicznych

    toalety oraz płatne i bezpłatne prysznice,

    punkt medyczny 24h

    parking dla rowerów

    depozyt

    ekopunkt

    miejsce do grillowania

    oficjalny sklep festiwalowy

  • Jeśli cenisz komfort i wygodę, Open’er Sleephuts to opcja dla Ciebie! Wybierz domki noclegowe na terenie festiwalu posiadające wiele udogodnień.

     
     
  • Przyjeżdżasz samochodem? Możesz skorzystać z płatnego, niestrzeżonego parkingu dla pola namiotowego.

    Dojazd TYLKO od strony ul. Zielonej w Gdyni

    Po zakończeniu niektórych koncertów na Orange Main Stage wyjazd z parkingu może być utrudniony.

    Parking działa 24h od 27.06.2023, godz. 12:00 do 2.07.2023, godz. 14:00;

  • Przyjeżdżasz camperem lub z przyczepą? Skorzystaj ze specjalnego pola camperowego!

    Dla osób nocujących na polu camperowym przygotowujemy dedykowany punkt wymiany biletów na opaski zlokalizowny przy wejściu na pole camperowe..

    Punkt wymiany działa 24h od 27.06.2023, godz. 12:00 do 30.06.2023, godz. 14:00

    Wejście i dojazd TYLKO od strony ul. Zielonej w Gdyni

    wjazd na pole camperowe

    Po zakończeniu niektórych koncertów na Orange Main Stage wyjazd z parkingu dla camperów/przyczep może być utrudniony.

    W camperze/przyczepie może nocować max. 8 osób, a każda z nich musi posiadać karnet z polem namiotowym. 

    Pole camperowe działa 24h od 27.06.2023, godz. 12:00 do 2.07.2023, godz. 14:00,

    Znajdziesz tam:

    dostęp do prądu dla każdego campera/przyczepy

    miejsce na grilla

    toalety i bezpłatne prysznice

    miejsce opróżniania toalet camperowych

DOJAZD I PARKINGI

W razie obfitych opadów możliwość parkowania na terenie festiwalu może być ograniczona lub niemożliwa.

Jeśli możesz, pozostaw samochód w centrum miasta i skorzystaj z autobusu festiwalowego.

wjazd na główny parking samochodowy dla publiczności

wjazd na parking pola namiotowego, VIP i media

wjazd na pole camperowe

 

DOJAZD

  • Dojedź na festiwal sprawnie, za darmo i bez szkody dla środowiska – wybierz linię Opener Festival!

    Autobusy kursują wahadłowo co kilka/kilkanaście minut (w zależności od potrzeb):

    z okolic dworca Gdynia Główna (ul. Janka Wiśniewskiego)

    w okolice wejścia na festiwal (Gdynia, ul. Zielona)

    Aby pojechać linią OPEN’ER FESTIVAL nie musisz mieć opaski, wystarczy bilet na festiwal!

    Godziny funkcjonowania linii:

    • 27.06.2023: 8:00 - 2:00 (po 23:00 kursy będą wykonywane z mniejszą częstotliwością)
    • 28.06-1.07.2023: 8:00 - 6:00 dnia następnego
    • 2.07.2023: 6:00 - 14:00

    Autobusy przyjeżdżające z dworca Gdynia Główna na ul. Zieloną zabierają festiwalowiczów w kierunku Babich Dołów tylko według uznania służb organizatora. Częstotliwość kursowania w tym kierunku zależy od liczby chętnych i warunków na drodze/natężenia ruchu w kierunku przeciwnym. Prosimy stosować się do zaleceń służb organizatora. Przystanek Wąwóz Ostrowicki w kierunku Babie Doły jest zamknięty w momencie największego ruchu festiwalowiczów w kierunku miasta.

    W wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku ewakuacji, ulica Zielona zostaje zamknięta dla ruchu, w związku z czym przystanek odjazdowy autobusów zlokalizowany na ulicy Zielonej przestaje funkcjonować. Prosimy kierować się wzdłuż ulicy Zielonej (w stronę Gdyni) do ulicy Bosmańskiej, gdzie znajduje się awaryjny przystanek odjazdowy.

  • Sprawdź stronę ZKM Gdynia

    Autobusy miejskie: 109, 209, 309 oraz - wybranymi kursami - N10 i N40 (Gdynia, od ul. Zielonej – przystanek Wąwóz Ostrowicki) oraz 105, 146, 165, 173, N65 (od strony Kosakowa – przystanek Kosakowo - Centrum Handlowe w kursach od strony Gdyni, przystanek Kosakowo - Urząd Gminy w kursach od strony Dębogórza / Rewy).

    W noce festiwalowe wykonywane są dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni (spod Dworca Gł. PKP w kierunku poszczególnych dzielnic). Uruchomione są także dodatkowe kursy linii nocnej N65 z pętli Pogórze Górne w Gdyni do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).

    Na wszystkich ww. liniach obowiązują bilety ZKM Gdynia oraz MZKZG.

     

    SKM

    Więcej nocnych kursów Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) w trakcie Open’era! Wracając z koncertów festiwalowych od 23:00 do 5:00 będziecie mogli skorzystać z 27 dodatkowych składów SKM (7 w relacji Gdańsk Główny – Wejherowo – Gdańsk Główny oraz 20 w relacji Gdańsk Główny – Gdynia Cisowa – Gdańsk Główny), które zostaną uruchomione dzięki wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

    Przewoźnik zachęca, aby w celu zakupu biletu korzystać z aplikacji, albo on-line (np. na stronie: www.bilety.skm.pkp.pl). Bilety będą też dostępne w kasach i automatach.

    W związku z przebudową Dworca Podmiejskiego w Gdyni, zmieniona została lokalizacja kas biletowych PKP SKM. Więcej informacji znajdziesz poniżej:

    Ze względu na modernizację dworca podmiejskiego, budynek Dworca SKM jest zamknięty do odwołania. Kasy biletowe PKP SKM oraz Punkt Obsługi Posprzedażowej zostały przeniesione do budynku Dworca Głównego Gdynia Główna.

    Nowe lokalizacje:

    - KASY - okienka nr 8 i 9 (obok kas PKP Intercity)

    - PUNKT OBSŁUGI POSPRZEDAŻOWEJ - obok placówki Poczty Polskiej

    SZCZEGÓŁY

  • Bądź eko, przyjedź na festiwal własnym rowerem!

    Darmowy parking rowerowy dostępny jest przy obu wejściach na festiwal (patrz mapka).

  • Komercyjne i prywatne hulajnogi możesz zaparkować w pobliżu wejść na festiwal na specjalnie wyznaczonych parkingach (sprawdź mapy).

    Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, hulajnogami nie można wjeżdżać na teren festiwalu ani w strefę parkingów dla publiczności.

  • Przyjeżdżasz na festiwal samochodem? Oto zestaw informacji dla Ciebie:

    Parking festiwalowy (niestrzeżony) znajduje się od strony Wejścia Kosakowo

    wjazd

    Najbliżej wejścia i punktu wymiany biletów na opaski znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.

    Czynny:

    28.06.2023: od godz. 13:00 do godz. 6:00 dnia następnego

    29.06-30.06.2023: od godz. 14:00 do godz. 06:00 dnia następnego

    1.07.2023: od godz. 14:00 do godz. 12:00 dnia następnego

    Wjazd na parking możliwy do godz. 3:00 każdego dnia

    Ceny biletów:

    25 PLN za każdy wjazd  - motory i skutery

    40 PLN za każdy wjazd – samochody osobowe (do 5 miejsc siedzących)

    60 PLN za każdy wjazd – samochody osobowe (>5 miejsc siedzących)

    100 PLN bilet całodobowy – umożliwia wielokrotny wjazd i wyjazd z parkingu w ciągu danego dnia festiwalowego.

    Samochody nieodebrane przed końcem doby parkingowej traktowane są tak, jakby ponownie wjechały na teren parkingu.

    UWAGA! Samochody powyżej 2,8 m wysokości nie mogą wjechać na parking dla publiczności z powodu przechodzącej nad jezdnią kładki dla pieszych!

    Zapoznaj się z regulaminem Parkingu dla publiczności

  • Od strony Wejścia Gdynia wszystkie taksówki dojeżdżają jedynie do punktu zamknięcia ul. Zielonej (G1)

    Od strony Wejścia Kosakowo taksówki Free Now wjeżdżają bez dodatkowych opłat na postój w pobliżu wejścia na teren imprezy  (patrz mapka).

    Pozostałe taksówki muszą uiścić dodatkową opłatę za wjazd.

     

    Chcesz przyjechać taksówką lub hulajnogą?

    Skorzystaj z FREENOW - Super App Mobilności Miejskiej, a otrzymasz 2 x 25 zł na swoje dwa pierwsze przejazdy przy płatności przez aplikację.

    • Pobierz aplikację i utwórz konto
    • Dodaj swoją ulubioną metodę płatności
    • Wejdź w zakładkę „Vouchery”, kliknij w symbol „+” , wprowadź kod „OPENER23”

     

    Pamiętaj, by przy zamówieniu wybrać opcję „Płać przez Aplikację”

    Chcesz wrócić taksówką z festiwalu? 

    Nie musisz jej zamawiać. Udaj się bezpośrednio na nasz postój, gdzie otrzymasz 15% zniżki na powrót do domu. Pamiętaj, uprzedź kierowcę, że chcesz zapłacić przez aplikację.

  • Niestrzeżony, czynny 24h od 27.06.2023 (12:00) do 2.07.2023 (14:00)

    Płatny 40 PLN za każdy wjazd

    Dojazd TYLKO od strony ul. Zielonej w Gdyni

    wjazd na parking

    Po zakończeniu niektórych koncertów na Orange Main Stage wyjazd z parkingu może być utrudniony.

    Regulamin parkingu pola namiotowego

PŁATNOŚCI NA FESTIWALU

  • Na terenie Open’er Festival będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności.

    Przyjmujemy płatności Waszymi narzędziami płatniczymi jak karty płatnicze, telefony, zegarki i inne gadżety w technologii zbliżeniowej.

    Przygotowaliśmy też specjalną kartą przedpłaconą Alter Art, którą można będzie doładować za gotówkę. Jeśli posiadasz kartę Alter Art z Orange Warsaw Festival, doładuj ją i korzystaj na terenie Open’era.

    Karta przedpłacona wydana w 2022 roku, również będzie aktywna.

    Na terenie będą znajdowały się cztery punkty wymiany gotówki na karty przedpłacone Alter Art.

    Ważne! Karta Alter Art. nie jest kartą płatniczą, którą można płacić poza terenem festiwalu.

    Regulamin kart przedpłaconych Alter Art

     

  • Na terenie festiwalu będą dostępne bankomaty umożliwiający wypłatę gotówki. Ich lokalizacje znajdziecie na mapie festiwalu.

  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it
  • Wait for it