4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
WOLONTARIAT ALTER ART

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.

----------------------------------------------------------------------------------

Aby zostać wolontariuszem podczas Open’er Festival 2017, zapoznaj się z poniższymi informacjami, a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Termin zgłaszania się kandydatów upływa 30 kwietnia 2017.

Wakacje i festiwale większości kojarzą się głównie z zabawą, niezapomnianymi wrażeniami i miło spędzonym czasem. Są też tacy, którzy ten czas poświęcają na pracę związaną z ich pasją. Oczywiście mowa o Wolontariuszach, którzy wspierają nas w wielu sferach i chętnie angażują się w przeróżne działania, np. w pomoc osobom z niepełnosprawnościami lub akcje wspierające ekologię.

Uczestnictwo w Wolontariacie podczas Open’er Festival 2017 niesie za sobą wiele korzyści, m.in:

- niepowtarzalne doświadczenia związane ze współpracą z promotorem festiwalu

- nowe znajomości z ludźmi podzielającymi Twoją pasję

- zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie swojej wiedzy

- możliwość poznania festiwalu od tzw. kuchni

- darmowe uczestnictwo w festiwalu

Organizujemy jeden z  największych festiwali muzycznych w Polsce i tej części Europy. Zostaliśmy wyróżnieni podczas European Festival Awards w latach 2010, 2011, a w 2016 roku nagrodzono nas tytułem Promoter of the Year Award. Między innymi dzięki Wam od kilkunastu lat możemy organizować profesjonalne eventy na światowym poziomie.

ZADANIA DLA WOLONTARIUSZY

Wolontariat otwiera przed Tobą wiele możliwości rozwoju zainteresowań w dziedzinie kultury, ale także kształtuje charakter, uczy pracy w grupie oraz tolerancji. Ochotnikom proponujemy współpracę w wielu strefach i dziedzinach dotyczących funkcjonowania festiwalu. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń ze wskazaniem stref, które leżą w zakresie zainteresowania osoby aplikującej. 

Poniżej znajdują się opisy zadań w konkretnych strefach.

Wszystkie osoby, którym dobro Ziemi i walka o czyste środowisko nie są obojętne, a możliwości wtórnego wykorzystania wielu surowców są interesującym zagadnieniem, zapraszamy do wspierania akcji ekologicznych przeprowadzanych na terenie Open’er Festival. Wśród nich są min. działania  na rzecz selektywnej zbiórki odpadów. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy w akcje ekologiczne przeprowadzane na terenie Open’er Festival w 2010 r. otrzymaliśmy międzynarodową nagrodę Green’n’Clean Award, która wyróżnia wyłącznie festiwale przyjazne środowisku. 

Wolontariusze biorący udział w akcjach ekologicznych pracują zmianowo, mogąc zarówno czynnie uczestniczyć w życiu festiwalowym oraz koncertach, jak i walczyć o czystość naszej planety.

24 maja 2016 r. na gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni uhonorowano laureatów XVII edycji konkursu „Gdynia bez barier”, którego celem jest wyróżnienie instytucji pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że Open'er jest przestrzenią przyjazną i bezpieczną dla tych osób. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej wspaniałej inicjatywy, poprzez aplikację do wolontariatu Open’er Festival. 

Jeżeli więc lubisz pomagać ludziom w codziennym życiu i reagujesz w sytuacjach, w których należy pomóc drugiej osobie, zapraszamy do zaangażowania się w pomoc osobom z niepełnosprawnościami na terenie Open’er Festival. Ochotnicy zgłaszający się do tego zadania powinni cechować się tolerancją oraz troskliwością, a do ich obowiązków należeć będzie m.in. pomoc osobom z niepełnosprawnościami w poruszaniu się po terenie festiwalu oraz w dotarciu na specjalne platformy dla osób uprzywilejowanych. 

To, jak nasz festiwal przystosowuje się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz jak wygląda praca naszych wolontariuszy jest przedstawione najlepiej w filmie przygotowanym przez Urząd Miasta Gdynia:

https://www.youtube.com/watch?v=I7Stwj6R-aM.

Wolontariusze pomagający osobom z niepełnosprawnościami pracują zmianowo, mogąc zarówno czynnie uczestniczyć w życiu festiwalowym oraz koncertach jak i nieść pomoc innym.

Na Open’er Festival istnieje również możliwość pomocy najmłodszym festiwalowiczom w naszej strefie Kids Zone. Jeżeli uwielbiasz pracę z dziećmi, świetnie odnajdziesz się w roli animatora zabaw. Wolontariusze przydzieleni do pracy w Kids Zone dbają o to, aby dzieci odwiedzające strefę poczuły się w niej swobodnie i aby nigdy nie zabrakło im atrakcji. Spędzają czas na zabawie z dziećmi oraz dbają o porządek w strefie.

Podobnie jak w pozostałych strefach, wolontariusze Kids Zone pracują zmianowo, dzięki czemu mogą również uczestniczyć w życiu festiwalowym i oglądać wybrane koncerty.

Co roku Open'er Festival przygotowuje program teatralny wierząc, że podejmowane działania stały się dla uczestników festiwalu ważną i integralną częścią programu. Teatr na Open’erze to najważniejsze nazwiska polskiej sceny teatralnej oraz bardzo często jedyna okazja do obejrzenia spektakli niedostępnych dla szerokiej publiczności.

Czy interesujesz się teatrem i nie możesz doczekać się ogłoszenia tytułów spektakli, które zostaną wystawione podczas tegorocznej edycji Open’er Festival? Masz okazję poznać pracę teatru od zaplecza, zgłaszając się do pomocy w teatrze na terenie festiwalu. Wolontariusze, którzy zgłoszą się do pomocy w tej strefie, będą pełnili m.in. obowiązki służby informacyjnej, pomagając  widzom w znalezieniu miejsc z rezerwacji, jak również będą dbali o porządek w strefie.

Wolontariusze pomagający w tej strefie pracują w niestandardowych godzinach, co wynika z harmonogramu działania teatru. Dzięki temu mogą również uczestniczyć w życiu festiwalowym i oglądać wybrane koncerty.

Gdynia Open Stage to jedna z open’erowych scen. Wyróżnia się tym, że nie znajduje się na terenie festiwalu, ale w samym sercu Gdyni, a dokładniej przy placu Grunwaldzkim. Osoby, które zgłoszą się do pomocy w tej strefie będą pełniły rolę stagehandów, czyli osób pomagających w pracach przygotowujących do koncertów odbywających się na scenie. Osoby te powinny cechować się pracowitością i wytrwałością, gdyż praca ta jest wymagającą pracą fizyczną. 

Wolontariusze pomagający w tej strefie pracują w dni festiwalowe od wczesnych godzin porannych do wczesnych godzin popołudniowych, dzięki czemu mogą również uczestniczyć w życiu festiwalowym i oglądać wybrane koncerty.

Ponadto istnieje możliwość pomocy w poniższych strefach na terenie festiwalu:

CO NOWEGO?

Po raz pierwszy w tym roku wolontariusze będą mieli okazję wspierać nas w budowie festiwalu oraz jego demontażu. Od osób, które zgłoszą się do pomocy w tym obszarze wymagana będzie obecność na terenie na kilka dni przed lub kilka dni po festiwalu. Do zadań tych osób należało będzie wspieranie działu technicznego oraz czynny udział w pracach w głównym magazynie i w biurze festiwalowym.

ORGANIZACJA PRACY WOLONTARIUSZY

Wolontariusze będą pracować w systemie dwuzmianowym – każda zmiana trwa 6 godzin. Dla przykładu, gdy pierwsza zmiana trwa od godziny 15:00 do 21:00, druga zmiana będzie trwała od godziny 21:00 do 3:00. Zmiany są przydzielane w taki sposób, aby każdy wolontariusz miał możliwość uczestnictwa w festiwalu oraz uczęszczania na trwające koncerty. 

Wyjątkiem tutaj są osoby przydzielone do pomocy w dziale produkcji, ponieważ pracują przed i po festiwalu (te osoby nie pracują podczas festiwalu). W strefach takich jak Teatr i Scena Open Stage praca zaczyna się i kończy w niestandardowym czasie, czyli - krótko mówiąc - praca zaczyna się tu wcześniej, ale też kończy się wcześniej – więcej na ten temat pod adresem mailowym wolontariat@alterart.pl

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu tj. 27.06 odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego wolontariusze m.in. zapoznają się z terenem festiwalu. Na tym spotkaniu zostaną również przedstawieni opiekunowie poszczególnych stref. Każdy opiekun pokaże swoją strefę wybranej według zgłoszeń grupie wolontariuszy oraz opowie więcej o obowiązkach i odpowiednio je przydzieli. 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Wszystkim wolontariuszom przysługuje bezpłatne miejsce na polu namiotowym. W dedykowanym  pomieszczeniu socjalnym zawsze czekać będzie woda, ciepła herbata czy kawa. Można tam także przechować swoje rzeczy i naładować telefon.

Codziennie każdemu z wolontariuszy przysługuje darmowy, ciepły obiad składający się z dwóch dań.

Jeżeli ukończyłeś 18 lat, interesujesz się muzyką, kulturą i chciałbyś pomóc w tworzeniu jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce, a ponadto jesteś osobą zdyscyplinowaną, otwartą na nowe wyzwania, zgłoś swoją kandydaturę do festiwalowego wolontariatu poprzez formularz na stronie.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do końca kwietnia 2017.

Do zobaczenia!!!

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012