4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2016 Powrót

TEATR

„EWELINA PŁACZE”

Spektakl o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego.

tekst i reżyseria: Anna Karasińska

współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska

choreografia: Marta Ziółek

asystentka reżyserki: Ewelina Pankowska

obsada: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz

„SAMOTNOŚĆ PÓL BAWEŁNIANYCH”

Wyjątkowe i długo oczekiwane przez Widzów wznowienie słynnego spektaklu, przedstawiającego transakcyjny wymiar stosunków międzyludzkich. Opowiada o spotkaniu dwóch mężczyzn w ciemnym zaułku, na obrzeżach miasta. Diler i Klient zaczynają ubijać jakiś podejrzany, może nawet, nielegalny biznes. Widz musi domyślić się, co jest przedmiotem dealu, przeradzającego się w transowy, pojedynek na miny, słowa, pozy, szantaże.

tekst: Bernard-Marie Koltès

przekład: Marian Mahor

reżyseria: Radosław Rychcik

oprawa wizualna: Marta Stoces

oprawa muzyczna: The Natural Born Chillers

obsada: Wojciech Niemczyk, Tomasz Nosinski

„ZRÓB SIEBIE”

ZRÓB SIEBIE zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa 5 performerek i performerów, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

Koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

Kreacja i performance:

Agnieszka Kryst// Beauty

Ramona Nagabczyńska// Coco

Robert Wasiewicz// Glow

Paweł Sakowicz// High Speed

Katarzyna Sikora// Lordi

Marta Ziółek// Angel Dust

MUZEUM

Marcelo Zammenhoff, „Usta”, 1992

Wystawa „140 uderzeń na minutę”, przygotowana na Open’er Festival 2016 we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, prezentowała związki pomiędzy kulturą rave w latach 90. a sztuką współczesną w Polsce. Tytuł nawiązuje do liczby uderzeń na minutę w klasycznym techno (140 bpm – beats per minute).

KSIĄŻKA

 

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolog. Publikuje w Dużym Formacie „Gazety Wyborczej”. Laureatka Amnesty International Journalism Award. Dwukrotna finalistka nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepszy materiał dziennikarski roku, laureatka Grand Press oraz Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Dwukrotnie otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Łukasz Orbitowski (1977) – prozaik, felietonista. Autor wielu zbiorów opowiadań i sześciu powieści, m.in. „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. Laureat Paszportu „Polityki” za powieść „Inna dusza”. Za tę powieść nominowany także do Nagrody Literackiej  „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia. Prowadzi program „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura.

Jacek Hugo-Bader (1957) – polski dziennikarz i reporter, okazjonalnie także filmowiec, od 1990 związany z „Gazetą Wyborczą”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Beaty Pawlak.

ALTERKINO

ALTERKINO!

Program filmowych wieczorów w KINOTEATRZE podzielony był na 3 bloki tematyczne:

KOBIETY: „Sonita”, „Tru You Princess (Presenting Princess Shaw)”, „Amazing Nina Simone”, „Björk. The Creative Universe of a Music Missionary”.

MY, LUDZIE: „Grajmy Dopóki Nas Nie Zabiją”, „Pod opieką wiecznego słońca”, „Pole Walki”,” Ginący świat”, „Kiedy walczą słonie”, „Ellis”.

MUZYKA & ART: „Amy”, „Cobain: Montage Of Heck”, „The Reflektor Tapes” (Arcade Fire), „Janis: Little Girl Blue”, „Zrujnowane serce” oraz „Les Bosquets”.

Zobacz szczegółowy program ALTERKINA 2016

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012