4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2014

Projekt Sztuka to już integralna część festiwalu. „Pokażcie nam Wasze Marzenia” – wystawa z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej była pierwszą w Europie prawdziwie muzealną wystawą dzieł sztuki w przestrzeni wielkiego letniego festiwalu. W ciągu czterech festiwalowych dni, zobaczyło ją 15 tys. osób!  

Po raz kolejny komplet publiczności zasiadł na widowni teatralnej, tym razem oglądając „Dziady” Radosława Rychcika.

Drugim przedstawieniem była poruszająca, wielokrotnie nagradzana „Podróż Zimową” Mai Kleczewskiej.

Na terenie festiwalu stanęła również instalacja Joanny Rajkowskiej i Michała Rudnickiego. Ich dzieło „Bezdźwięk” dołączyło do Open’erowej Galerii, w której jest już „Totem” Maurycego Gomulickiego oraz „Antek” Pawła Althamera i Grupy Nowolipie.

Na scenie ALTERCAFE wystąpił Pożar w Burdelu z przedstawieniem „Pieśni ludu polskiego”. Odnaleziona w tym roku księga obscenicznych pieśni ludowych Oskara Kolberga zainspirowała twórców Pożaru w Burdelu do stworzenia muzycznego show o wypartych korzeniach polskiej piosenki. Na specjalne zaproszenie Open’era, Pożar w Burdelu wystąpił wraz z legendą polskiej sceny alternatywnej lat 90., twórcami rocka obscenicznego – grupą Brothel on Fire.
 
 
Repertuar ALTERKINA krążył wokół miejsca, gdzie obraz styka się z muzyką. To też dokumenty poruszające tematy ważne i bliskie sercom festiwalowiczów. Wyświetlono przedpremierę filmu „Frank” inspirowanego nietuzinkową postacią Franka Sidebottoma; „Jak nieznajomi” – z kuluarów trasy The National; film improwizowany – „Love Story” oraz przegląd niezwykłych fotografii – „Nowojorska ulica w obiektywie”, dokumenty z tegorocznego festiwalu PLANETE+ DOC: „Uciekinier z Nowego Jorku”, „Punkówa”, „#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja”,
„Rewolucja non-stop”, „Podejrzany: Ai Weiwei”.
 
Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012