4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Vienio z Profilem Pokoleń, Łąki Łan, Rykarda Parasol...
Vienio, znany z legendarnej Molesty, na swoje nowej płycie "Profil Pokoleń" oddaje sobie tylko właściwy hołd latom 80-tym. Robi to w towarzystwie m.in. Kapitana Nemo, Tomka Lipińskiego i Kodyma z Apteki. Koncert, który nie cofnie nas od trzy dekady, ale twórczo potraktuje jeden z najważniejszych momentów w historii polskiej muzyki. 
 
 
Identyfikacją graficzną tegorocznego Open’era jest trawiasta kula, jak więc moglibyśmy w jej obrębie nie umieścić zespołu Łąki Łan? Tym bardziej, że panowie nie raz udowodnili, jak naturalnym środowiskiem jest dla nich gdyńskie lotnisko. Tym razem zaprezentują wydany pod koniec 2012 roku, album „Armanda”. Zaszyjcie się w trawie, a usłyszycie słowiańsko-międzygalaktyczne brzmienie. 
 
 
Rykarda Parasol, wokalistka, która dziesięć lat temu porzuciła śpiew operowy dla muzyki rockowej, w mrocznym, przywołującym skojarzenia z Nickiem Cavem i PJ Harvey, wydaniu pojawi się na festiwalu ze swoją najnowszą płytą zatytułowaną "Against The Sun". Tym razem Rykarda zwróciła się w stronę amerykańskiej muzyki soul i francuskiego popu. 
 
 
Stroon to słowacki producent muzyki elektronicznej, czujący się najlepiej w post-dubstepie. Na co dzień współpracuje z różnymi zespołami (m.in. gawiazdą słowackiej sceny - PPE) i projektami, ale przede wszystkim skupia się na solowej działalności, co przypieczętował trzema EP'kami i kilkoma singlami, w tym najnowszym, zatytułowanym "Krakow".
 
 
Fismoll to klasyczny przykład singer/songwritera. 19-letni artysta o polsko-skandynawskiej krwi z dnia na dzień powiększa swoją grupę fanów, do której już teraz zalicza się m.in. Katarzyna Nosowska. Jego singiel "Let's Play Birds" zapowiada debiutancki album "At Glade", którego premiera odbędzie się 18 czerwca. Czy rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z polskim Bon Iverem?
 
 
Nowy projekt na polskiej scenie, ale już z sukcesami, także zagranicznymi (wspólna trasa po Wielkiej Brytani u boku Hawkwind). hipiersoniK nawiązują do kultury cyber–punk, nie tylko muzycznie, ale także tekstowo. Ich debiutancki album „czarna skrzynka” zawiera 9 utworów z tekstami inspirowanymi prozą mistrzów science-fiction – głównie Philipa K. Dicka.
 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012