4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
The xx w Polsce!
14 maja na warszawskim Torwarze wystąpi londyńska formacja The xx, autorzy jednego z najbardziej komentowanych debiutów płytowych ostatnich lat. Koncert The xx odbędzie się w ramach promocji wydanego we wrześniu albumu „Coexist”, który dokładnie trzy miesiące temu zadebiutował na pierwszym miejscu UK Top 40. Pierwsze fragmenty nowej płyty, trio prezentowało już na najważniejszych letnich festiwalach – od hiszpańskiej Primavery, przez belgijski Rock Werchter aż po gdyński Open’er. Tym razem publiczność będzie miała jednak okazję skonfrontować znany już materiał z jego koncertowymi wersjami. Wrażenie będzie tym silniejsze, że warszawski koncert odbędzie się z zamkniętej przestrzeni, a The xx słynną z osiągania intymnej atmosfery nawet w tak dużych miejscach jak Torwar. 
 
 
The xx czyli obecnie Romy, Oliver i Jamie zadebiutowali w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny z produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, r’n’b i alternatywy.  
 
 
Bilety w cenie 128 PLN i 158 PLN trafią do sprzedaży 18 grudnia o godzinie 12.00. Bilety do na bycia w ALTERSKLEPIE oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012