4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
The Libertines headlinerem Open’era! Alabama Shakes po raz pierwszy w Polsce!
The Libertines, jedna z ikon brytyjskiego rocka na pierwszym koncercie w Polsce! Amerykańska formacja Alabama Shakes zaprezentuje w Gdyni swój nowy album „Sound & Color”. 
 
The Libertines
 
W relacji dwóch muzyków - Pete'a Doherty'ego i Carla Barâta zawiera się cała skomplikowana historia The Libertines, jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów XXI wieku. Od pierwszych chaotycznych koncertów w londyńskich mieszkaniach, przez wydanie debiutanckiego singla "What a Waster", klasyczny album "Up The Bracket", uzależnienie od narkotyków i odsiadkę w więzieniu Doherty'ego, po oficjalne rozwiązanie zespołu w 2004 roku. To historie, którymi żyła nie tylko muzyczna część Wielkiej Brytanii. Ostatni koncert The Libertines zagrali w Paryżu, w grudniu 2004 roku, kilka miesięcy po premierze drugiego albumu. Dziś ich powrót wydaje się trwalszy niż kiedykolwiek wcześniej. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, muzycy pracowali w Tajlandii nad nowym albumem i ogłosili kilka festiwalowych koncertów.
 
Jedyna składanka w dyskografii The Libertines „Time For Heroes” wypełniona jest w całości przebojami, a przecież złożyły  się na nią utwory tylko z dwóch płyt i kilka singli!  I taki też będzie ich pierwszy polski koncert – jak swoiste the best of zagrane polskiej publiczności po raz pierwszy, w oryginalnym składzie.
 

   
Alabama Shakes
 
Dziś, kiedy ogłaszamy ich występ w Gdyni, są w przededniu wydania nowego, drugiego w swojej karierze albumu, „Sound & Color”. „Daliśmy sobie trochę czasu, żeby skomponować ten album i jesteśmy z tego powodu zadowoleni” powiedziała Brittany Howard, wokalistka i gitarzystka zespołu o „Sound & Color”. "Udało się nam usiąść i pomyśleć o tym, co jest dla nas ekscytujące, sprawdzić wszystkie rzeczy, które chcieliśmy zawrzeć na naszym pierwszym albumie. Ta płyta jest różnogatunkowa. Teraz będzie nawet ciężej odpowiadać na pytanie <Jakiego rodzaju muzykę gracie?>”. „Sound & Color” jest długo oczekiwanym następcą debiutanckiego „Boys & Girls”, który przyniósł grupie trzy nominacje do nagrody Grammy, w tym dla Najlepszego Nowego Artysty. Album pokrył się złotem (ponad pół miliona sprzedanych płyt w USA) i utorował Alabama Shakes drogę do bycia jednym z najbardziej znanych koncertowych zespołów na świecie. 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012