4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
The Afghan Whigs w Polsce

The Afghan Whigs to zespół, który, wychodząc od hardcore'owych korzeni połączył rock z soulem i zdobył status kultowego. Na 15 lat znikli, by w 2014 roku powrócić świetnie przyjętą płytą "Do To The Beast". Jej fragmenty słyszeliśmy na Open'erze, a teraz The Afghan Whigs pojawią się na dwóch solowych koncertach w Polsce - w Krakowie (14 lutego 2015, Fabryka) i Warszawie (15 lutego 2015, Basen). Bilety w sprzedaży od piątku 31 października 2014. Sprzedaż ogólna od 12:00 w ALTERSKLEPIE i eBilet, przedsprzedaż w ALTERKLUBIE od 10:00...

To, że Afghan Whigs nagrali nowy album, zaskoczyło cały rynek muzyczny. Po tym, jak grupa rozpadła się w 2001, jej lider Greg Dulli zyskał całkiem spory rozgłos z zespołami The Twilight Singers (z którym pojawił się na Open'erze w 2011 r.) i The Gutter Twins, który tworzy z przyjacielem Markiem Laneganem. Choć piosenki Whigsów pojawiały się od czasu do czasu na jego koncertach, Afghan Whigs zreaktywowali się dopiero w 2012 roku, od razu zajmując pozycję headlinerów ważnych festiwali, jak Lollapalooza, kuratorów koncertów All Tomorrow's Parties, wyprzedając prestiżowe sale koncertowe na całym świecie. W 2014 roku wydali "Do to the Beast", pierwszy nowy album od piętnastu lat!

Założony w Cincinnati w stanie Ohio w 1988 r. zespół od początku wyróżniał się wśród współczesnych sobie dziką, porywającą mieszanką hard rocka, klasycznego soulu i dręczących Dulliego obsesji. Nowy album to zarazem powrót do korzeni - wytwórni Sub Pop. Piekielny tytuł "Do to the Beast" pasuje do tej chyba najbardziej emocjonalnej płyty w karierze Dulliego, wnoszącej powiew świeżości do kanonu The Afghan Whigs. Album łączy narrację à la film noir z albumu „Black Love”, witalność „1965” i introspekcję „Gentlemen” - Dulliego w swoim mroczno-psychotyczno-seksualnym wydaniu, ale z jeszcze większą porcją emocji i rytmem, które pokazują, że w tym mrocznym świecie jest światełko w tunelu.

Na albumie udzielają się ważni goście z całej historii zespołu: dyrektor muzyczny zespołu Ushera, z którym Whigs wystąpili na showcase'ie SXSW rok temu, na dobre powracając na światowe sceny -Johnny "Natural" Najera, Alain Johannes (Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys), Dave Catching (QOTSA, Eagles of Death Metal), Patrick Keeler (Raconteurs, Greenhornes) i wielu innych.

Zreaktywowany zespół ruszył w trasę promującą album; swój przystanek mieli także na Open'erowej Tent Stage. Teraz Greg Dulli i spółka świętują dwudzieste pierwsze urodziny albumu "Gentlemen", który z tej okazji ukazał się 27 października w wersji poszerzonej o siedemnaście utworów: wersji demo, na żywo i innych rarytasów dla fanów starych i nowych. A tych drugich nie brakuje: swoją sceniczną energią, polotem i intrygującą osobowością The Afghan Whigs biją na głowę niejeden "młody" zespół. Bilety w sprzedaży od piątku 31 października 2014. Więcej informacji: www.alterart.pl

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012