4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Teatr powraca na Open’era. Przedstawiamy pierwsze szczegóły projektu Sztuka 2013!

Po ubiegłorocznym sukcesie „Aniołów w Ameryce” (pełne trybuny - blisko 2,5 tysiące widzów w ciągu czterech dni!) jesteśmy pewni, że pojawienie się nowej sceny teatralnej na Open’erze było nie tylko nową aktywnością zwiększającą atrakcyjność festiwalu, ale wręcz koniecznością, miejscem oczekiwanym przez naszą publiczność.

Teatr na Open’erze w 2013 roku to jeszcze więcej przedstawień, jeszcze więcej emocji i jeszcze więcej konfrontacji z wizjami najważniejszych polskich twórców teatralnych.

Wspólnie z warszawskim Nowy Teatrem z dumą prezentujemy pierwszą cześć teatralnych ogłoszeń, na które składają się następujące przedstawienia:

- „Courtney Love” Pawła Demirskiego  (Teatr Polski we Wrocławiu); reżyseria: Monika Strzępka

- „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej (Narodowy Stary Teatr w Krakowie); reżyseria: Paweł Świątek

- „Nancy. Wywiad” (Nowy Teatr w Warszawie); reżyseria i choreografia: Claude Bardouil

Każda ze sztuk na swój sposób dotyka muzyki, powodu, dla którego od ponad dekady na początku wakacji w Gdyni spotykają się dziesiątki tysięcy festiwalowiczów. Muzyka w tych przedstawieniach albo staje się główną linią narracji jak w „Nancy”, jest uniwersalną bohaterką definiującą przemiany („Courtney Love”) czy daje złudne poczucie popularności („Paw Królowej”).  Zresztą „celebrycki” rys głównych postaci jest kolejnym wspólnym mianownikiem ogłoszonych przedstawień. Nancy Spungen, nieżyjąca od 35 lat partnerka muzyka Sex Pistols, byłaby w obecnych czasach centralną postacią każdego portalu plotkarskiego, na wzór Amy Winehouse. Nie mniej kontrowersyjna jest postać Courtney Love, która mimo niezaprzeczalnych sukcesów muzycznych i aktorskich, wciąż bardziej znana jest jako żona Kurta Cobaina z Nirvany. I wreszcie desperacko pragnący sławy, karykaturalni bohaterowie Masłowskiej z fikcyjnymi Stanisławem Retro i Anną Przesik na czele. Wszyscy trudni do wyobrażenia jako wzory do naśladowania, ale jednocześnie frapujący, jako ikony swoich czasów. Wierzymy w dyskusje, w ferment, który uda się wywołać w festiwalowe popołudnia albo poranki. Na pewno nie będziecie mieli czasu na sen.  Wierzymy w rewelacyjnych aktorów, których będzie można zobaczyć na Open’erowych scenach, a potem w tłumie, oglądających te same koncerty co Wy. 

Kolejne ogłoszenia teatralne już wkrótce, a tymczasem zobaczcie film z ubiegłorocznego projektu Sztuka.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012