4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Teatr na Open'erze!
 
„(A)pollonia”, „Biała siła, czarna pamięć” i „Herietta Lacks” - oto teatralny program tegorocznego Open'era! 
 
Powracamy ze spektakularnym repertuarem i przedpołudniowymi godzinami przedstawień. W dwóch namiotach teatralnych w okolicach głównego wejścia na festiwal zobaczycie jeden z najważniejszych spektakli ostatnich lat – „(A)pollonię” Krzysztofa Warlikowskiego, oraz niezwykle aktualne głosy polskiego teatru: „Białą siłę, czarną pamięć” i „Henriettę Lacks”!
 
Trzy pytania o istotę człowieczeństwa w warunkach opresji w trzech teatralnych spektaklach: legendarnej „(A)pollonii” Krzysztofa Warlikowskiego, radykalnie aktualnej „Białej sile, czarnej pamięci” na podstawie reportaży Marcina Kąckiego i „Henrietcie Lacks” Anny Smolar. Trzy różne sytuacje, w których trzeba podejmować drastycznie trudne decyzje. Ich konsekwencje będą zawsze bardzo dalekosiężne i nie do przewidzenia przez tych, którzy uruchamiają potężny mechanizm spraw. Czasami obrócą się przeciwko szlachetnym ideom, pochłoną tych, którzy chcieli dobrze.
 
Jeden spektakl dzieje się w dzisiejszej Polsce, drugi na pograniczu współczesności i antyku, a trzeci w Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych, wszystkie tworzą pejzaż współczesności, w której coraz trudniej zachować azymut przyzwoitości. A przyzwoitość, mimo, że brzmi staromodnie, jest dziś kategorią zachowań szczególnie pożądaną i szczególnie zagrożoną.
 
Szósta edycja Teatru na Open’erze współkuratorowana przez warszawski Nowy Teatr to gwarancja żywego kontaktu z teatralnymi emocjami wysokiego napięcia!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012