4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Szczegółowy line up Open'era w poniedziałek!
Szczegółowy line up festiwalu Open'er 2014 udostępnimy w poniedziałek (23 czerwca). Do ksładu festiwalu dołączyli: Pink Freud plays AUTECHRE, Zamilska, Niewidzialna Nerka na żywo, Robert Piotrowicz, Hanimal, Żółte Kalendarze oraz łotewski Carnival Youth.

Pink Freud plays AUTECHRE
 
AUTECHRE, klasycy IDM i legenda wytwórni WARP, nie od dziś inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień. Tym razem ich dokonania zostały przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Pomimo futurystycznych brzmień, w nagraniach manchesterskiego duetu można znaleźć wiele elementów inspirujących do poszukiwań i improwizacji. Na 2014 rok zapowiedziana jest premiera albumu z coverami Autechre.
 
ZAMILSKA
 
ZAMILSKA to pochodząca ze Śląska producentka i animatorka kultury. W szerszej świadomości zaistniała w momencie wydania pierwszego singla "Quarrel", który zebrał świetne opinie w polskiej jak i zagranicznej prasie. Oczekiwania spełniła swoim debiutanckim albumem "UNTUNE" wydanym przez Mik Music. Dziewczyna z Polski robiąca techno najwżyszej próby to coś co zasługuje na hałas nie mniejszy niż jej muzyka. 
 
Niewidzialna Nerka na żywo
 
Projekt Niewidzialna Nerka to hołd producentów i didżejów dla pionierskich czasów kultury hip-hop w Polsce. To zbiór blisko 40 utworów bazujących na kultowych produkcjach okresu formowania się rodzimej sceny rap. Początkowo przewidziany wyłącznie jako wydawnictwo skupiające obecnie najważniejszych producentów hip-hopowych i raperów (obie wersje albumu wyprzedały się na pniu), rozrósł się do wersji koncertowej w składzie: Night Marks Electric Trio, Dj Steez83, Ras i Vienio. Polski hip hop w godzinnej pigułce to jedno z wydarzeń tegorocznego Open'era.
 
Robert Piotrowicz
 
Robert Piotrowicz to artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej i filmowej, współpracuje z innymi artystami przy formach audio-wizualnych i spektaklach. W czerwcu 2014 roku jako jedyny Polak zagrał na słynnym festiwalu muzyki elektronicznej Sonar w Barcelonie.
 
Hanimal
 
Hanimal to warszawski kwintet założony w 2011 roku. Założycielką, wokalistką i jednocześnie autorką większości kompozycji jest 24-letnia Hania Malarowska. W styczniu 2014 ukazał się ich debiutancki album zespołu zatytułowany "Poetry About The Point" czerpiacy z muzyki PJ Harvey, Radiohead a nawet muzyki etnicznej.
 
Żółte Kalendarze
 
Kolejny zespół z prężnie działającej sceny muzycznej Gorzowa Wielkopolskiego i dowdód na niespotykaną muzyczną erudycję tamtejszej młodzieży. I choć Piotr Szczepanik raczej by się nie odnalazł w ich składzie, to patrona mają godnego. 
 
Carnival Youth
 
Łotewski Carnival Youth to reprezentant programu CEETEP, wspierającego najciekawsze zespoły z krajów Europy Środkowo-Wschodnej w ich pierwszej drodze przez najważniejsze muzyczne imprezy na kontynencie. Muzyka zespołu to mieszanka indie i neo-folku, wydana po raz pierwszy w maju na "Never Have Enough" EP.
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012