4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Siedem nowych nazw w line-upie Open'era
Patrick The Pan powrócił w maju nowym albumem, "...niczym jak liścmi", który rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie. Nadal jest niezwykle autorsko, z dużą wrażliwośćią i spokojem. Patrick The Pan już raz zachwycił Open'erową publiczność. Czujemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. 
 
 
IZA wydała w ubiegłym roku nową płytę, "Painkiller". Najdojrzalsze i najbardziej osobiste dzieło w jej dotychczasowej karierze, która w pewnym momencie wyszła daleko poza granice Polski. Współpraca ze Snoop Doggiem na pewno jej pomogła, dowartościowała i nauczyła wielu rzeczy o przemyśle muzycznym. Jej muzyka to żywiołowe połączenie surowych brzmień hip-hopowych, szczerości soulu i chwytliwości popu. Specjalnością IZY są wpadające w ucho melodie, oryginalna harmonia i unikalny głos.
 
 
Oly., 21-letnia singer-songwriterka, swój debiutancki album wyda chwilę przed Open'erem. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmią różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę. To także przepis na niezwykły koncert, a to obiecujemy sobie po debiucie Oly. na Open'erze. 
 
 
O Trupie Trupa mówi się ostatnio bardzo dużo i bardzo dobrze. Wszystko za sprawą ich nowej płyty, "Headache", wydanej na zachodzie, zauważonej przez tamtejszą prasę i blogosferę. Zazwyczaj cieszyliśmy się sukcesami polskiej elektroniki lub metalu, teraz czas pokazać także świetne przykłady niezależnego gitarowego grania i Trupa Trupa robi to doskonale. 
 
 
Taco Hemingway jest warszawskim raperem i w stolicy "rozgrywa się akcja" jego debiutu - "Trójkąt warszawski", ale uniwersalność tekstów i wątków z pewnością trafi do każdego fana hip-hopu w Polsce. Niebanalny storyteling, bity i flow nie do podrobienia sprawiają, że Taco, to obok Pro8l3mu, najbardziej szczera i najciekawsza propozycja alternatywnego rapu.
 
 
Ukraińskie Dakh Daughters to czarny kabaret, lub jak wolicie miks burleski, baletu, elektroniki i folku z punk-rockowym pazurem, podparte finezją i umiejętnościami siedmiu dziewczyn, tworzących skład od 2012 roku. Przede wszystkim są aktorkami, co sprawia, że każdy ich utwór jest mini-performance’em. Dakh Daughters były zaangażowane w wydarzenia Euromaidanu jesienią 2013 roku, teraz stale koncertują za granicą. W styczniu były sensacją festiwalu Eurosonic w Holandii. 
 
 
Golan
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012