4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Rymoliryktando pod banderą Open’er
 Rymoliktando - podróżujące, ogólnopolskie dyktando z przeszkodami wykreowane przez L.U.Ca - odbędzie się w tym roku na Open'erze. A dokładnie 4 lipca na Marinie Gdynia! Zapisy trwają do wtorku!
 
Rymoliryktando, ze swoją ideą podkreślania wagi słowa mówionego i pisanego w życiu każdego z nas oraz zwracania uwagi na piękno języka ojczystego, doskonale wpisuje się w interdyscyplinarny charakter Open’era, który od lat umieszcza w swoim programie różne działania literackie. Ze względu na społeczny charakter Rymoliryktanda udział w samym konkursie będzie możliwy także bez karnetów festiwalowych.
 
W każdym zdaniu zarówno ułożonego przez L.U.Ca jak i przez dr Katarzynę Kłosińską, dyktanda na śmiałków czyhają porozstawiane tu i ówdzie ortograficzne sidła i interpunkcyjne zasadzki. Nie jest zadaniem prostym przebrnąć przez taki tekst do samego końca, a co dopiero napisać go bezbłędnie – to ostatnie nie udało się dotychczas nikomu. Zadania nie ułatwia sam autor, który nigdy nie dyktuje tekstu w sposób konwencjonalny i ucieka się często do typowej dla siebie desylabizacji i słowotwórczej gmatwaniny. W skupieniu nie pomagają piszącym różne niespodziewane zdarzenia i happeningowe sytuacje aranżowane przez zapraszanych co roku performerów.
 
Na najlepszych i najwytrwalszych -  prócz jedynej w swoim rodzaju atmosfery udziału w wyjątkowo alternatywnym dziś już akcie pisania ręcznego, czekają także nagrody. Zwycięzca otrzyma 10.000 zł, a dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca przewidziane są odpowiednio 2.000 i 1.000 zł. W tym roku pula nagród poszerzyła się również o karnety na przyszłoroczną edycję Open’er Festival. 
 
Zapisy na Rymoliryktando 2015 trwają na stronie www.rymoliryktando.pl. Macie czas tylko do wtorku. W dyktandzie może wziąć udział tylko 300 uczestników, więc nie warto zwlekać z rejestracją do ostatniej chwili. 
 
Dyktando odbędzie się w sobotę, 4 lipca na Marinie Gdynia o godzinie 14-ej!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012