4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Rudimental na Here and Now Stage

Pierwsze dzisiejsze ogłoszenie już za nami! Na Open’erze wystąpią twórcy przebojów "Waiting All Night", „Not Giving In" i „Feel The Love”, kontunuatorzy najlepszych tradycji brytyjskiej elektroniki - Rudimental!

Wielka Brytania ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o muzykę elektroniczną, trafiającą ze studia pod strzechy: od Basement Jaxx po Groove Armadę, od Massive Attack po Chase & Status. Tę samą ścieżką idą Rudimental. Rodzinny kraj udowodnił, jak bardzo ceni Rudimental, przyznając im trzy nominacje w tegorocznym rozdaniu Brit Awards: dla albumu roku, najlepszego brytyjskiego singla i brytyjskiego zespołu. Ich wydany w zeszłym roku debiutancki album „Home” pokrył się na Wyspach platyną.

Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor, oraz DJ Locksmith. Piers i Locksmith wychowali się na tej samej ulicy we wschodnim Londynie, Kesi mieszkał tuż za rogiem. Amir już jako 15-latek produkował hip-hopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu, gdzie przed nimi zaczynały duże gwiazdy, Dizzee Rascal i Kano. Dorastali słuchając wszystkiego, od grime'u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Hitem „Waiting All Night” przywrócili świeżość przykurzonemu od lat 90. drums’n’bassowi. Wspólnymi elementami wszystkich utworów są nuty soulu i basu. Rudimental znani są też ze współpracy ze wspaniałymi wokalistami: Emeli Sandé, MC Shantim, Johnem Newmanem czy Ellą Eyre. W kolejce już ustawiają się kolejni potencjalni współpracownicy. "Chcemy zostać zespołem wielkich scen festiwalowych!" - deklaruje Piers. Efekty usłyszymy już wkrótce na Open'erze. Zespół wystąpi na nowoutworzonej Here and Now Stage.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012