4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Royal Blood w Polsce!

Najszybciej sprzedający się debiut Wielkiej Brytanii, chyba największa sensacja minionego Open’era – niemożliwe, żeby nie wrócili do Polski po takim przyjęciu. Royal Blood wystąpią 14 stycznia na solowym koncercie w warszawskim klubie Palladium. Bilety w sprzedaży od piątku 17 października.

Czy kariera zespołu może zacząć się od koszulki? Tak, jeśli zakłada ją jeden z muzyków Arctic Monkeys podczas koncertu na festiwalu Glastonbury. Nazwa Royal Blood po raz pierwszy pojawiła się na ustach fanów muzyki właśnie na skutek odzieżowej decyzji Matta Heldersa, perkusisty Małp. Kto miał chęć, dotarł do informacji, że Royal Blood pochodzą z Brighton, nie wydali jeszcze pierwszego singla i są duetem - sekcją rytmiczną, bo w skład zespołu wchodzi tylko basista/wokalista Mike Kerr i perkusista Ben Thatcher.

Teraz informacji o Royal Blood szukać specjalnie nie trzeba – znajdują się same. Royal Blood znaleźli się na liście BBC Sound Of 2014 i nominacji do Mercury Prize, zagrali jako support podczas dwóch gigantycznych koncertów Arctic Monkeys w Londynie i Dublinie, pojawili się na wielkich festiwalach Reading, Leeds i Download. Ich trasa po wielkiej Brytanii wyprzedała się w dwie minuty, a imienny album dla wytwórni Warner został na Wyspach najszybciej sprzedającą się debiutancką płytą ostatnich trzech lat, z miejsca lądując na "jedynce" listy przebojów - to wielki sukces tak dla muzyki rockowej, jak i zespołu, który na koncie ma tylko jeden album. Brytyjski dziennik „The Guardian” napisał, że w czasie sezonu festiwalowego dosłownie „rozniosą w pył” każdą publiczność. Tak się stało – podczas koncertu na Open'erowej Alter Stage „w pył” poszła na szczęście nie publika, lecz część drewnianej podłogi. Występ zgromadził tak duży tłum, że tylko jego część zmieściła się w namiocie.

Royal Blood wystąpią 14 stycznia 2015 roku w warszawskim klubie Palladium. Jako goście specjalni pojawią się Mini Mansions – protegowani Josha Homme z QOTSA, którzy do gościnnego występu na swoim albumie namówili zarówno Briana Wilsona z The Beach Boys, jak i Alexa Turnera z Arctic Monkeys! Bilety w sprzedaży od piątku 17 października - o 10:00 rusza przedsprzedaż w ALTERKLUBIE, o 12:00 - sprzedaż ogólna w ALTERSKLEPIE i eBilet.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012