4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Rockowa Julia Marcell

Do tej pory Julia Marcell kojarzyła się raczej ze spokojnymi, fortepianowymi aranżacjami à la Regina Spektor czy co łagodniejsze utwory Amandy Palmer. „Manners” pokazuje nieznane do tej pory, gitarowe oblicze artystki…

Nowy singiel jest minimalistyczny i garażowy, nie tak daleki od nowszej twórczości Arctic Monkeys czy nagrań dowolnego zespołu Jacka White’a. Głos Julii wybija się na tle oszczędnego gitarowemu riffu i podwójnej perkusji, a wtórują mu wysokie chórki. W wideoklipie przewodzi zespołowi, grającemu dla bardzo niegrzecznych licealistów na sali gimnastycznej. Reżyserią zajęła się sama artystka oraz niemiecka reżyserka Julia Saussen. W grupę ekscentrycznych nastolatków wcielili się uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Wideoklip zapowiada nowy album Julii Marcell, „Sentiments”, który ukazuje się dziś (6 października). Nie wiemy, czy artystka zmieni się na nim w rockową boginię w rodzaju Joan Jett, ale taki zwiastun tylko rozbudza naszą ciekawość! Julia Marcell wystąpiła na Open’erze w 2012 roku.

Julia Marcell - Manners (Official Video) from Julia Marcell on Vimeo.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012