4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Prophets of Rage kolejną gwiazdą Open’era!
„Make Poland Rage Again”, to hasło przyświeca supergrupie złożonej z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill, która latem zagra na Open’erze!
 
Aktualna sytuacja polityczna i społeczna na świecie wymagała głośnego i godnego komentarza muzycznego. Kto zrobi to lepiej, niż muzycy związani z najbardziej zaangażowanymi politycznie kapelami, jakie znamy? Prophets Of Rage łączą siły Toma Morello, Tima Commerforda i Brada Wilka (Rage Against The Machine), Chucka D i Dj Lorda (Public Enemy) oraz B Real’a (Cypress Hill). Pod wspólną nazwą zaczerpniętą z tytułu utworu Public Enemy postanowili przypomnieć najważniejsze utwory swoich macierzystych grup i zająć wyraźne stanowisko. Skoro był już powód, nazwa, materiał, a przede wszystkim muzycy, brakowało wyłącznie nośnego hasła, pod którym Prophets oRage mieliby ruszyć w pierwszą trasę po USA. Z pomocą przyszedł prezydent-elekt i jego patetyczno-patriotyczne motto kampanii, „Make America Great Again”…
 
W czasie letniej trasy po Stanach Prophets of Rage zagrali kilkadziesiąt koncertów, podczas których wykonywali takie klasyki jak: „Killing in the Name”, „Bombtrack”, „Bulls on Parade”, „Jump Around”, „Fight The Power” czy „Insane in the Brain”. 
 
25 sierpnia Prophets of Rage wydali debiutancki materiał – 5-utworową EPkę „Party’s Over”, na której znalazła się premierowa kompozycja i cztery covery. Być może to dobry wstęp do pełnowymiarowego albumu?  Przekonamy się zapewne w ciągu kilku miesięcy, a dziś potwierdzamy, że latem 2017 Prophets of Rage wystąpią na Open’erze!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012