4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Powrót „Aniołów w Ameryce”
Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć „Aniołów w Ameryce” na zeszłorocznym Open’erze, teraz możecie to nadrobić! Przedstawienie Nowego Teatru będzie grane w TR Warszawa w listopadzie i grudniu.
 
Spektakl „Anioły w Ameryce" miał swoją premierę w 2007 roku. Ta wyjątkowa prezentacja to wyczekiwany powrót tytułu poruszającego najistotniejsze tematy związane z wykluczeniem i poczuciem winy. Wspaniały, epicki tekst Tony'ego Kushnera to głęboka analiza duszy amerykańskiej, urastająca w spektaklu do uniwersalnej wizji miłości w czasach zarazy, miłości homoseksualnej, która ujawnia pokłady zła w nas.
 
„(...) W tej sztuce jest wiele aniołów. Próbuję je zrozumieć. To postaci, których istotą jest kochanie. Spadły z nieba i teraz brudzi je ulica. Wierzę w takie anioły. Bardziej interesują mnie ich dusze niż amerykański kontekst, w którym funkcjonują. Przyglądam się ich życiu i oczywiście okazuje się, że mają takie same problemy jak ludzie na całym świecie.” – mówi reżyser przedstawienia w jednym z wywiadów.
 
„Anioły w Ameryce” to także gwiazdorska obsada. Na scenie, tak, jak podczas Open'era, zobaczymy:
Stanisławę Celińską, Magdalenę Cielecką, Maję Komorowską, Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Andrzeja Chyrę, Rafała Maćkowiaka, Zygmunta Malanowicza, Jacka Poniedziałka, Macieja Stuhra i Tomasza Tyndyka.
 
Spektakl jest grany w Studiu ATM (ul. Wał Miedzeszyński 384). Po zakończeniu spektaklu, specjalny autobus przewiezie widzów spod studia do centrum Warszawy.
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012