4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Polski Tydzień: Milky Wishlake, Agyness B. Marry, Rysy

Dziś skład Alter Stage zasila trójka debiutantów…

Milky Wishlake to młody producent, wokalista, kompozytor i pianista. Zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP – ką pt. Five Contemporary Songs, która pozwoliła mu podpisać kontrakt z wytwórnią NEXTPOP, odpowiedzialną za sukcesy BOKKI, Fismolla i Kari. Sam artysta wśród inspiracji wymienia przede wszystkim Queen, Jamiroquai, Talk Talk i Bjork, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

Agyness B. Marry mieszka i tworzy Warszawie; śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Już drugi koncert zagrała na ważnym showcase'ie. Jej debiutancki, imienny album to 12 brudnych, rockowych utworów, nagranych bez żadnych ulepszeń. Realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album, na którym delikatność miesza się ze skrajnością garażowego grania.

Rysy łączą hipnotyczne rytmy z elementami inteligentnej muzyki tanecznej, przełamują brzmieniowy eksperyment chwytliwą melodią. To projekt „narracyjny i konceptualny”, do którego można tańczyć. Tworzą go Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko (Sonar Soul), a gościnnie śpiewa w nim inna artystka Open’era - Justyna Święs (The Dumplings).

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012