4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Polska scena w natarciu!

Bracia Waglewscy to stali goście festiwalu Open’er. Tym razem Bartek i Piotr Waglewscy z zespołem pojawią się na scenie, by przypomnieć fanom utwory ze swoich pierwszych trzech płyt oraz materiał, który jest jakby powrotem do początków kariery, a na pewno do muzycznych fascynacji z młodzieńczych lat, czyli ubiegłoroczne „Zwierzę bez nogi”. Ten medley będzie specjalnym projektem przygotowanym z myślą o Open’erze.

Mamy wrażenie, że nie ma w Polsce festiwalu bardziej wysuniętego na północ festiwalu niż Open’er. Dlatego będzie to najlepsze miejsce, by Kapela Ze Wsi Warszawa zaprezentowała muzykę ze swojego nowego, inspirowanego muzyką północy, albumu „NORD”.

Do Gdyni powróci także formacja Cool Kids OF Death. Jesienią łodzianie wrócili albumem „Plan Ewakuacji”, najlepszym materiałem od czasu ich przełomowego debiutu.

Choć na Open’erze Pablopavo i Praczas pojawiali się już w innych konfiguracjach, po raz pierwszy zagrają wspólnie. Efektem ich współpracy jest ubiegłoroczny album „Głodne Kawałki”, który usłyszymy na World Stage.

W Gdyni pojawią się także autorzy jednego z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich miesięcy, czyli UL/KR. Niewiele ponad 20 minut muzyki, która w naszym kraju nie ma swoich odpowiedników. Na płycie melodie i słowa są pełne niedopowiedzeń, czekamy na wersję live.

Skład zagraniczny poszerzają The Ting Tings, świeżo po wydaniu „Sounds From Nowheresville” oraz amerykańska formacja reggae SOJA, jeden z najważniejszych zespołów tego gatunku po drugiej stronie Atlantyku.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012