4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Polska alternatywa na Open’erze cz.1: Daniel Spaleniak, Terrific Sunday, We Draw A, Kaseciarz, Bulbwires i Wild Books!
To pierwsze z ogłoszeń polskiej młodej alternatywy, która co roku znajduje niezwykle ważne miejsce w line-upie Open’era. Kolejne już w ciągu kilku najbliższych dni.
 
Daniel Spaleniak
 
Jest człowiekiem, który lubi grać na swojej gitarze, po prostu. I skoro sam skrócił swoją biografie do tych dwóch zdań, czy my musimy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw roku, owszem, oparte na gitarze, ale nie tylko dzięki niej tak znakomite.
 
 
Terrific Sunday
 
Poznańskie Muchy właśnie zyskały potężną konkurencję w swoim rodzinnym mieście. Terrific Sunday grają przebojowo, modnie ale i ambitnie, bez chodzenia na kompromisy. Obserwujcie i słuchajcie, a spotkanie zacznijcie od ich debiutanckiej EPki „Tonight”.
 
 
We Draw A
 
Pochodzą z Wrocławia. Za ich oficjalne zdjęcie uchodzi fotografia dwóch chłopców idących po ulicy, ale ciężko przypuszczać, by to rzeczywiście oni tworzyli ten duet. Swoje dwie EPki opublikowali w Brennnessel Records, wytwórni prowadzonej przez muzyków Kamp!. Dzięki temu, bez słuchania wiadomo, że mamy do czynienia z muzyką elektroniczną, ale nie powinno Was to zwolnić z bezpośredniego kontaktu z ich twórczością.
 
 
Kaseciarz
 
Dość wyraźny wzrost zainteresowania kasetami magnetofonowymi przyniósł nie tylko ponowne włączenie tego nośnika w cykl wydawniczy, ale także dał nazwę krakowskiemu projektowi. Surf-rock to nie jest gatunek, który w Polsce zyskał szaloną popularność, i z pewnością nie zmieni tego również artystyczny sukces Kaseciarza. Ale radości jaką daje nam takie brudne i rytmiczne granie, nikt nam nie odbierze.
 
 
Bulbwires
 
Jeśli uważacie, że wszystkie polskie młode zespoły grają elektronikę, to Bulbwires są koronnym dowodem, że tak nie jest. Koncerty zaczęli grać kiedy skończyli materiał na debiutancką płytę, a ponieważ ta ukazała się zaledwie kilka miesięcy temu, to i koncerty tego składu są nowością. I co z tego, skoro Bulbwires zdmuchną Was swoją energią.
 
 
Wild Books
 
Kiedy widzimy w opisie zespołu: gitara, wokal i perkusja, od razu nabieramy ochoty. A kiedy zobaczyliśmy Wild Books na żywo, nabraliśmy ochoty podwójnie. Musicie uważać by na Open’erze nie pomylić ich z The Black Keys, a najlepiej dajcie szanse obu zespołom.   
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012