4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Polska Alternatywa na Open’erze cz. 2
Kolejni polscy artyści, których zobaczycie na open’erowych scenach między 2 a 5 lipca.
 
Plastic
 
Od lat konsekwentnie tworzą swój osobny fragment muzyki elektronicznej, podparty nie tylko eklektycznym gustem, ale także jaskrawym wizerunkiem. W ubiegłym roku ukazał się ich trzeci album zatytułowany „Living In The iWorld” z niekwestionowanym przebojem „I Want U”. Będzie to pierwszy występ Plastic na Open’erze. 
 
 
Rubber Dots
 
Polska elektronika zdominowana jest przez damsko-męskie duety, ale każdy z nich wnosi do tego gatunku coś innego, nowego. Nie inaczej jest z Rubber Dots, którzy stoją po tej ciemniejszej, brudniejszej stronie muzyki tanecznej. Ostatnie miesiące spędzili w studiu, próbując zredefiniować swoje dotychczasowe brzmienie. Efekty poznamy wkrótce, na drugim studyjnym albumie Rubber Dots. 
 
 
Hello Mark
 
Choć ich debiutancki album ukazał się w listopadzie ubiegłego roku, i jeszcze na dobre nie zdążył osadzić się na rynku Hello Mark już szukają nowych pomysłów. Przywilej młodości, nie zatrzymywać się. A ten poznański zespół to definicja młodzieńczości zawarta w rockowym składzie. 
 
 
Night Marks Electric Trio & Archeo
 
Night Marks Electric Trio to zespół zacierający granice pomiędzy hip-hopem, soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Muzycy zespołu - Adam i Marek - są absolwentami wydziału Jazzu w Katowicach, a wspomaga ich producent Spisek Jednego. Właśnie zakończyli prace nad debiutancką płytą, ale nim ta ukaże się na rynku, nakładem U Know Me Records, w czerwcu zostanie wydana EPka. Równolegle muzycy z Night Marks zostali zaproszeni przez Paulinę oraz Natalię Przybysz do pracy nad wspólnym projektem o nazwie Archeo, i efekt tego spotkania również zobaczymy na Open'erze!
 
 
Weeping Birds
 
Istotą muzyki Weeping Birds jest romantyzm, zmiana, nieprzewidywalność, funkcjonujące gdzieś obok klasycznego i oldschoolowego podejścia do muzyki ale jednocześnie nie identyfikujące sie z popularnymi obecnie trendami w muzyce alternatywnej. Liderem oraz założycielem jest Rafał Ptaszyński, na co dzień basista Afro Kolektywu. Aktivist określił go mianem „jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów, których jeszcze prawdopodobnie nie słyszeliście". Na Open'erze zagrają materiał z nadchodzącego debiutanckiego albumu.
 
 
Szezlong
 
Grają tak, że światu grozi zagłada poprzez klasyczne gitarowe El Dorado. Mimo licznych odniesień do sceny niezależnej lat ’90 i fascynacji lo-fi, zespół nie poprzestaje na wpływach, tworząc własny bardzo charakterystyczny styl. Doceńcie fakt, że lider zespołu skraca swoją podróż poślubną i przerywa miesiąc miodowy, żeby wystąpić w tym roku na Open’erze.
 
 
Call The Sun
 
Istnienie tego duetu można liczyć w kilkunastu tygodniach. Wystarczył jeden przebojowy singiel „We Are Going Wrong” by zainteresować publiczność - na razie dość skromną - ale Call The Sun, to jeden z tych zespołów, który może „zaiskrzyć” w jednej chwili i potem już nie odpuścić. Spotkanie z  open’erową publicznością może im w tym bardzo pomóc.
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012