4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Paul Kalkbrenner na Open'erze!
Ten jeden z najpopularniejszych europejskich artystów elektronicznych zamknie swoim setem trzeci dzień Open’era na Opener Main Stage. 
 
Zaczynał jako nastoletni dj, miksując muzykę na imprezach swoich kolegów. O godzinie 23:00 odbierała go mama. Dziś jest jednym z najważniejszych twórców muzyki elektronicznej ostatnich lat, występując w roli headlinera największych festiwali tego gatunku czy wyprzedając halowe koncerty na całym świecie. Paul Kalkbrenner, berlińczyk z urodzenia, to postać nierozerwalnie związana z niemiecką sceną techno i minimal. Swoją pozycję utrwalił nie tylko kilkoma albumami wydanymi dla prestiżowej wytwórni BPitch Control, ale także dzięki roli Ickarusa, nieco oderwanego od rzeczywistości dj, w kultowym filmie „Berlin Calling”. Wydaje się, że kreowana przez Kalkbrennera postać w wielu momentach mogła go przypominać, co tylko przysporzyło mu kolejnych fanów na co dzień nie związanych z gatunkiem, z którego wyrósł Kalkbrenner. 
 
Paul Kalkbrenner swój najnowszy album, „7” wydał latem ubiegłego roku. Płytę promowała trylogia teledysków – „Cloud Rider”, „Mothertucker” i „Feed Your Head” - z racji imienia głównego bohatera nazwana „Florian Trilogy”. „7” to także pierwsze wydawnictwo Kalkbrennera wydane we współpracy z dużą wytwórnia. Zresztą sam fakt podpisania kontraktu był szeroko komentowany w mediach muzycznych, wskazując na to, jak silnie na rynek oddziałuje cała elektroniczna scena, której Kalkbrenner jest obecnie jedną z najjaśniejszych gwiazd. 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012