4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Open’erowa córka

Kameralni, a zarazem monumentalni. Nagrali wspaniały debiut, po którym nie mogło zabraknąć na Open’erze. Daughter jest pierwszym dziś ogłoszeniem soboty 5 lipca! Brytyjskie trio wystąpi na Tent Stage.

W zespole od 2010 roku swoje pomysły realizowali Elena Tonra i Igor Haefeli, którzy razem studiowali muzykę. Wkrótce zwrócili na siebie uwagę EP-kami "His Young Heart" i "The Wild Youth”.W tym samym czasie do zespołu dołączył trzeci członek, perkusista Remi Aguilella. Daughter podpisali kontrakty z uznanymi wytwórniami 4AD (Pixies, TV On The Radio, Iron and Wine) i Glassnote (USA), których etos pracy i historia doskonale pasowały do zespołu. Zwieńczeniem tego etapu było zachwycające wykonanie utworu "Youth", mającego już ugruntowaną pozycję alternatywnego hymnu, w programie Davida Lettermana.

W 2013 roku ukazał się ich długogrający debiut "If You Leave". Opiniotwórcze brytyjskie portale opisywały go jako "niezwykle piękną od początku do końca, katarsis zarazem orzeźwiające i docierające do głębi (The Line of Best Fit), " przepięknie pomyślany od pierwszego do ostatniego utworu, z frapującą historią, gęsty od emocji" (Drowned In Sound). Teledysk do singla „Amsterdam” wyreżyserowali Iain Forsyth i Jane Pollard, współpracujący m. in. z Nickiem Cave’em.

"If You Leave" zadebiutowało w pierwszej 20. brytyjskiej listy przebojów. W 2013 roku, Daughter zaliczyli ponad 130 występów na czterech kontynentach, zahaczając m. in. o Primavera Sound w Barcelonie, festiwale w Glastonbury i Montreux. Na trasie towarzyszyli także Sigur Rós i The National. Tegoroczny Open’er będzie ich pierwszą wizytą w Polsce.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012