4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Open'er 2013 z Editors, Skunk Anansie, Modest Mouse i Alt-J
Line-up tegorocznego festiwalu sukcesywnie się powiększa. Tym razem ogłaszamy: gwiazdy z premierowym materiałem Editors, powracający z nową płytą Skunk Anansie, kultowych Modest Mouse i sensacyjnych Alt-J! 
 
W lipcu do Gdyni przyjedzie formacja Editors, która od ponad miesiąca przebywa w Nashville. Muzycy kończą tam pracę nad swoim czwartym albumem. Z całą pewnością podczas koncertu Brytyjczyków usłyszymy zupełnie nowe utwory, przeplatane tymi doskonale znanymi: „Munich”, „Blood”, „Smokers Outside the Hospital Doors” czy „You Don’t Know Love”. Jesteśmy ciekawi, jak miejsce nagrywania płyty wpłynie na muzyczny kierunek obrany przez jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów ostatnich lat, ale jednocześnie spokojni o jego sukces.  
 
 
Ostatni koncert Skunk Anansie na Open'erze był niewiarygodnym popisem charyzmy i rockowego kunsztu. Cieszyliśmy się z ich reaktywacji po ośmiu latach studyjnego i koncertowego milczenia i liczyliśmy na więcej. Dostaliśmy także więcej. Od pamiętnego występu na gdyńskim lotnisku Skunk Anansie wydali dwa albumy - "Wonderlustre" w 2010 i "Black Traffic" we wrześniu ubiegłego roku. Teraz materiał z najnowszej płyty, będziemy mieli wreszcie okazję usłyszeć na żywo, ale z Skin z zespołem nie zapomną o singlach ze "Stoosh" czy "Post Orgasmic Chill" czyli okresu największej świetności.
 
 
Wydarzeniem będzie pierwszy polski koncert kultowej formacji Modest Mouse. Grupa jest przykładem niecodziennego sukcesu. Ich surowa, nie do końca przystępna muzyka, ozdobiona mrocznymi, bardzo osobistymi tekstami, znalazła drogę do szerokiej publiczności i na przestrzeni lat uczyniła z nich ikonę amerykańskiej alternatywy, co przypieczętował ostatni studyjny album "We Were Dead Before The Ship Even Sank". Płyta zadebiutowała na szczycie listy Billboardu, znacząc historyczny moment dla całego pokolenia zespołów, których Modest Mouse są mentorami. 
 
 
Folk, hip hop, indie-rock, amerykański songwriting, muzyka orientu, a nawet łącząca już kilka innych tegorocznych zespołów – psychodelia, plus inteligencja w konstruowaniu kompozycji i erudycja, którą widać w tekstach utworów. Oto Alt-J. Zdobywcy Mercury Music Prize 2012 za swój debiutancki album "An Awesome Wave", nazywani "nowymi Radiohead". W tym roku festiwalowe lato może należeć do nich!
 
 
Ogłoszeni dziś wykonawcy dołączyli do: Blur, Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Arctic Monkeys, Animal Collective, Tame Impala, Marii Peszek i Disclosure. 7 lipca, już po zakończeniu festiwalu, ale nadal na jego terenie wystąpi Rihanna. Wstęp na ten koncert, dla osób posiadających karnety jest darmowy. 
 
Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.
karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07)  -  470 PLN
karnet 4 dniowy + pole namiotowe 7 dni (02.07 – 08.07) - 550 PLN
bilety jednodniowe – 189 PLN
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012