4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Nowi artyści na Open’erze!
Kari, Rasmentalism, Royal Blood, Mooryc i Kuroma dołączają do składu.
 
Kari
 
W ubiegłym miesiącu nagraniami z nowego albumu Kari zachwycali się dziennikarze i słuchacze BBC Radio 1. Choć polska muzyka nie powinna mieć żadnych kompleksów, obecność utworów na playliście najważniejszej rozgłośni w Wielkiej Brytanii nadal jest wielkim sukcesem, którym warto się chwalić. I choć, co naturalne, Kari skupiona jest teraz na karierze zagranicznej, nie zapomina o polskiej publiczności, zachwyconej jej ubiegłorocznym albumem „Wounds And Bruises”.
 
 
Rasmentalism & Marcinkowski Quartet oraz sekcja dęta
 
To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie", "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy”, ale to ten najnowszy – wypuszczony już w oficjalnym obiegu - "Za młodzi na Heroda" uczynił z nich prawdziwą sensację, nie tylko na rapowej scenie. Wydany nakładem prawdziwej hip hopowej instytucji jaką jest Asfalt Records, natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a już teraz pojawiają się głosy, że to także jedna z przełomowych płyt dla całego gatunku. 
 
 
Royal Blood
 
Czy kariera zespołu może zacząć się od koszulki? Tak, jeśli zakłada ją jeden z muzyków Arctic Monkeys  podczas koncertu na festiwalu Glastonbury. Royal Blood pochodzą z Brighton, są duetem - sekcją rytmiczną, bo w skład zespołu wchodzi tylko basista i perkusista, a na debiutancki singiel zespołu trzeba czekać do listopada 2013 roku. Teraz informacji o Royal Blood szukać specjalnie nie trzeba – znajdują się same. Znaleźli się na liście BBC Sound Of 2014, zostali potwierdzeni jako support podczas dwóch gigantycznych koncertów Arctic Monkeys w londyńskim Finsbury Park, mają za sobą solową trasę po Wielkiej Brytanii i nagrywają debiutancki album dla wytwórni Warner.
 
 
Mooryc
Polska elektronika to od dawna świetny towar eksportowy, a kariera 33-letniego poznaniaka ukrywającego się pod pseudonimem Mooryc jest tego kolejnym przykładem. Za kilka miesięcy nakładem jednej z najważniejszych niemieckich wytwórni muzycznych BPitch Control ukaże się płyta jego projektu Eating Snow, który tworzy wspólnie z Douglasem Greedem.  Eating Snow to zresztą tylko mały fragment działalności Mooryca. Prócz tego publikuje solowe wydawnictwa, remixuje, tworzy muzykę do filmów i przedstawień teatralnych, a nawet współpracuje z orkiestrą muzyki współczesnej. Mieszka w Berlinie.  
 
 
Kuroma
 
Kuroma to zespół ściśle związany z tegoroczną gwiazdą Open’era - grupą MGMT, ponieważ jego członkowie od kilku lat występują w koncertowym składzie tej grupy. W 2013 roku zagrali wspólnie blisko 60 koncertów, poprzedzając koncerty autorów przeboju „Kids”, ale dzielili sceny także z Primal Scream czy Tame Impala. Niedawno skończyli nagrywać dwój drugi album „Kuromarama” wyprodukowany przez Benjamina Goldwassera z MGMT. Koncert Kuromy zobaczymy 3 lipca na Alter Stage.
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012