4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Nick Cave and The Bad Seeds na Open’erze!

To zespół, który znają wszyscy – od pasjonatów post-punku po pokolenie Internetu. Ich nowy album był jedną z najbardziej oczekiwanych płyt tego roku. Szanowni Państwo, po raz pierwszy na Open’erze, mistrzowie mrocznej liryki – Nick Cave and The Bad Seeds! Wystąpią 4 lipca na Main Stage.

W tym roku przypada 30 rocznica założenia grupy przez frontmana Nicka Cave’a, multi-instrumentalistę Micka Harveya i gitarzystę Blixę Bargelda. Od razu udało im się stworzyć własną wersję alternatywnego rocka z elementami punku, rocka gotyckiego, no wave i bluesa.

W ciągu trzydziestu lat niezliczoną ilość razy zmienili skład grupy, wydali piętnaście albumów i zmieszali wiele muzycznych stylów: od post-punku pierwszych płyt przez piosenkę poetycką i melancholijny pop w duecie z Kylie Minogue czy PJ Harvey po garażowy rock. W każdym z tych gatunków muzycznych mają rzesze wiernych fanów. Ogromna w tym zasługa Cave’a, jego charyzmy, niepowtarzalnego głosu i umiejętności pisania mrocznych, a często ironicznych tekstów.

W połowie lutego światło dzienne ujrzał 15. album Nicka Cave’a and the Bad Seeds „Push the Sky Away”, promowany singlem „We No Who U R”. Płyta została świetnie przyjęta przez krytyków, którzy nazwali ją „majestatycznym, dogłębnie smutnym arcydziełem” i jedną z najlepszych płyt w dyskografii płodnego przecież australijskiego zespołu. 

 
 
 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012