4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Młodzi, zdolni i na Open'erze
Przedstawiamy wam siedmiu wykonawców, którzy zaczynają dopiero swoją muzyczną drogę, ale już w lipcu dotrą na sceny Open'era.
 
Teielte. Czołowa postać jednej z naszych ulubionych polskich wytwórni - U Know Me Records. Sporo abstrakcyjnego hip hopu i elektronika, to to co wyjątkowo lubimy w twórczości Płocczanina. Produkuje tak, jakby urodził się w Londynie albo Los Angeles. W ciągu roku wydał dwie świetne EPki: "Wooden Love" i "Crystaline".  
 
 
XX▲N▲XX to Klaudia i Michał. Choć pochodzą z różnych miast, spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu 'X Factor', poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Właśnie związali się z U Know Me Records.
 
 
Sambor, młody songwriter uznany przez Myspace za „jeden z najciekawszych polskich głosów”. W listopadzie 2012 zadebiutował płytą „Yesterday Is Unknown” to album, na którym elegancki pop-rock i akustyczne brzmienia spotykają się z zimną, połamaną elektroniką. Inteligentna muzyka z klasą – przemyślana i jednocześnie porywająca swą ekspresją.
 
 
Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Artystka komunikuje się z duchami przodków i obecnymi istotami ziemskimi za pomocą głosu - swojego odwiecznego instrumentu. Jej twórczość wymyka się klasyfikacji. Jest inna niż inne, a kierunek, w którym podąża łączy w sobie elementy etno i nowych brzmień. 
 
 
Bobby the Unicorn. Założeniem projektu Darka Dabrowskiego jest muzyka wolna i niczym nie ograniczana. Zabiegiem celowym jest używanie sprzętu starego i niedoskonałego, aby jak najlepiej oddać klimat lat 60-tych i 70-tych. Gdyby żył na wyspach, być może byłby kumplem Alexa Turnera i Miles'a Kane'a i grał z nimi w The Last Shadow Puppets. Posłuchajcie EPki "The Bravery" a zrozumiecie dlaczego.
 
Stendek, projekt Macieja Wojcieszkiewicza, który występy na żywo wzbogaca o wizualizacje autorskie (jest abslowentem wydziału malasrtaw na ASP), lub też miksowane na żywo przez zaproszonych vj'i. 28 stycznia ukazał się jego album dla PINK KONG RECORDS.
 
    
       
Patrick the pan. Piotrek, a nie Patryk, zakończył ubiegły rok wydaniem debiutanckiego albumu "Something of an End". 11 smutnych lub nie, piosenek o miłości, lub nie o miłości. O zwierzętach lub o ludziach. O Was. O nas? Ale na pewno akustycznie. 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012