4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
MGMT na Open’erze!

Mimo, że największą sławę zyskali dzięki syntezatorowym hymnom "Kids", "Electric Feel" i "Time To Pretend", nie dali się zaszufladkować. Na Open’era przyjadą z nowym, imiennym, choć trzecim albumem. Kolejnym ogłoszonym artystą Open'era 2014 są MGMT! Wystąpią 3 lipca na Open'er Stage.

Ben Goldwasser i Andrew VanWyngarden założyli MGMT, wtedy jeszcze pod nazwą "the management", w 2001 roku na uniwersytecie Wesleyan. Ich muzyka była trochę żartem, a trochę parodią lukrowanego popu, który we wczesnych latach dwutysięcznych królował na liście Billboardu.Ich debiut "Oracular Spectacular" ukazało się na początku 2008 roku i od razu zaczął przynosić zespołowi rozgłos po obu stronach Atlantyku. Jak na ironię, "Oracular Spectacular" wspiął się na pierwsze miejsce amerykańskiej listy Billboardu dla debiutujących zespołów i do dziś pozostaje jednym z najbardziej uhonorowanych popowych albumów 21 wieku. Na towarzyszącej albumowi trasie po festiwalach i klubach dosłownie w każdym miejscu na świecie, MGMT dzielili scenę z Beckiem, Yeasayer, Radiohead, Florence And The Machine i Tame Impala.

Bez zbędnych ceregieli, duet zabrał się do nagrywania drugiego albumu. "Congratulations" ukazało się w kwietniu 2010, z miejsca lądując na drugim miejscu listy Billboard 200. Współproducentem tej introwertycznej, łagodnej, folkowo-rockowo-post-punkowej suity był alternatywny guru Pete Kember (Stereolab, Yo La Tengo, Panda Bear). Album na początku zadziwił i skonfundował fanów, którzy w końcu podążyli za zespołem, doceniąjąc, że uczciwie i stanowczo sprzeciwił się nagrywaniu popowego klonu debiutu w imię sukcesu komercyjnego.

Trzeci, imienny album zespół reklamuje jako "piosenki dla wszystkich, którzy czują się w codziennym życiu jak kosmici". Płyta jest dowodem na to, że MGMT skutecznie uciekają ze wszystkich gatunkowych szufladek, a jej psychodeliczno-popowe brzmienie pozwoli słuchaczom "wsiąknąć i zapomnieć o upływie czasu”. Takie same przeżycia - gwarantowane na Open’erze!

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012