4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
M83 na Open'erze!
Na nowy album M83 czekamy już ponad 4 lata, ale wydaje się, że następca rewelacyjnego „Hurry Up, We’re Dreaming” jest tuż za rogiem. W jednym z ostatnich wywiadów, zaledwie kilka tygodni temu, lider projektu Anthony Gonzalez potwierdził, że płyta jest ukończona i powinniśmy być przygotowani na coś „epickiego”.  Jednocześnie w tym samym wywiadzie zainteresował stwierdzeniem, że album będzie znacząco różnił się od poprzednich wydawnictw, a muzyk inspiracji szukał w telewizyjnych programach z lat 70-tych i 80-tych. Trudno nie czekać zafrapowanym na efekt tych muzycznych poszukiwań. 
 
O M83 stało się głośno w 2008 roku za sprawą albumu „Saturdays=Youth”. Co prawda w dyskografii grupy była to już piąta pozycja, ale pierwsza, która odbiła się tak szerokim echem. Doskonałe proporcje elektroniki, dream popu i shoegaze’u, któremu francuski projekt nadał nowego znaczenia. Na sukces płyty złożyły się także znakomite single z „Graveyard Girl” czy „Kim and Jessie” na czele oraz entuzjastyczne recenzje w światowych mediach. M83 tym samym stało się kolejnym przykładem, że Francuzi mają wyjątkowe szczęście, jeśli chodzi o elektroniczne składy.
 
Potwierdzeniem klasy M83 stał się wydany w 2011 podwójny album „Hurry Up, We’re Dreaming” z przebojem „Midnight City”, który zdominował listy przebojów. Album otrzymał nominację do nagrody Grammy, trafił do czołówek zestawień najlepszych płyt roku i stał się największym jak do tej pory sukcesem sprzedażowym M83. 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012