4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Legendarni New Order i Jamie Woon na Open’erze!

Dziś w line-up’ie Heineken Open’er klasyka łączy się z nowoczesnością. New Order, zespół, który stał się łącznikiem między nową falą a eksplozją muzyki rave oraz Jamie Woon, młoda twarz soulu i elektroniki, zagrają w lipcu w Gdyni.
New Order powstali w 1980 roku, po śmierci Iana Curtisa, wokalisty legendarnego zespołu Joy Division i szybko stali się jednym z najbardziej cenionych przez krytyków zespołów lat 80-tych. Debiutancki album "Movement" bliski był jeszcze stylistyce Joy Division, ale singiel "Blue Monday" (najchętniej kupowany taneczny singiel wszechczasów) i album "Power, Corruption & Lies", wydane w 1983 roku przewróciły muzykę do góry nogami nowatorskim połączeniem słynnej na cały świat sekcji rytmicznej z brzmieniem klawiszy. Muzycy nie zwalniali tempa przez kolejnych 6 lat, publikując aż trzy klasyczne albumy: "Low-Life"; "Brotherhood" i "Technique". Ten ostatni, nagrany na Ibizie w modnej stylistyce acid house, okazał się ważnym głosem New Order w rewolucji nazwanej później ruchem rave. Po kilkuletniej przerwie w działalności grupa powróciła w 2001 roku świetnym albumem „Get Ready”. Po wydaniu „Waiting For The Sirens Call, jak na razie ostatniej studyjnej pozycji w dyskografii New order, zespół opuścił Peter Hook. Kolejna reaktywacja miała miejsc e pod koniec ubiegłego roku. W nowym składzie New Order zagrali serię wyprzedanych koncertów a latem ruszają na europejskie festiwale. Z dumą informujemy, że jednym z nich jest Heineken Open’er!

Drugim z ogłoszonych dziś artystów jest Jamie Woon, jeden z głównych przedstawicieli post-dubstepu. Choć trudno przedstawić konkretną definicję tego terminu, gatunek ma wielu fanów i powinien być bliski tym wszystkim, którzy w ubiegłym roku oszaleli na punkcie Jamesa Blake’a a na tegorocznym Open’erze są zainteresowani są koncertami The xx czy SBTRKT. Jamie Woon, finalista BBC Sound Of 2011, w całości skomponował materiał na debiutancki album „Mirrorwriting” poruszając się w różnych stylistykach, wykorzystując w czasie nagrywania zarówno samplery jak i gitary akustyczne, by w końcu postawić kropkę nad i swoim niepowtarzalnym wokalem. W produkcji wspomagał go Burial, najważniejszy artysta dubstepowy, i jednocześnie niezwykle rzadko publikujący, co również przełożyło się na zainteresowanie Woon’em. Ci, którzy mieli okazję widzieć Jamie’ego Woon’a na żywo, wiedzą, że na scenie doskonale czuje się u boku kilkuosobowego zespołu jak i samotnie, z gitarą i swoim głosem w roli instrumentów. Która wersja Jamie’ego Woon’a spodoba się Wam na Open’erze - pierwszym potwierdzonym występie tego lata?

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012