4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Julia Marcell i Maciej Szajkowski z Paszportami Polityki

Julia Marcell i Maciej Szajkowski zostali tegorocznymi laureatami Paszportów Polityki w kategorii muzyka popularna. W kraju, w którym nagrody dla muzyków stanowią margines wszystkich wyróżnień, a nagrody przemysłu od lat budzą kontrowersje już na poziomie nominacji, Paszporty Polityki wyrosły na jedne z najważniejszych i jednocześnie najbardziej prestiżowych. Po raz pierwszy kapituła nagrody zdecydowała przyznać dwa Paszporty.
Julia Marcell (Open’er 2010 – Tent Stage) została nagrodzona za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach. Krytycy zwrócili uwagę także na w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki, co i dla nas – twórców Open’era jest największą wartością.
Drugi nagrodzony – Maciej Szajkowski otrzymał nagrodę za wyjątkowe łączenie energii muzycznej i ambicji muzykologicznej oraz za odnalezienie poprzez działania zespołu R.U.T.A. (ubiegłoroczny Open’er – scena World) ilustracji współczesnych problemów w historycznych tekstach. Ale ponieważ w uzasadnieniu dodano także zdanie o „pomysłach odświeżających polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów” przypuszczamy, ze nagroda ma w podtekście także dziennikarską działalność Maćka i jego rolę w Kapeli ze Wsi Warszawa. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012