4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Jack White w Krakowie!

Zgodnie z obietnicą złożoną na Open’erze, artysta wraca do Polski i zagra specjalny, kameralny koncert w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Bilety w sprzedaży od piątku 19 września, 10.00, tylko na www.altersklep.pl! Więcej informacji: www.alterart.pl

Jack White to prawdziwa instytucja na światowej scenie muzycznej. Był liderem jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dwóch dekad. Nigdy nie podpisał się pod złą płytą – ani jako autor, ani jako producent. Nagrał utwór do „Bonda”. Przyjaźni się z The Rolling Stones i Neilem Youngiem. Szefuje wytwórni, dla której nagrywają tak różni artyści jak Beck, Tom Jones, a nawet popularny komik Conan O’Brien. Zakochany w płytach winylowych. Jest geniuszem rocka. Ale przede wszystkim - o czym mieliśmy okazję się kilka razy przekonać osobiście – to absolutnie czarujący człowiek. Na jego koncertach wszystko jest niezwykłe: od muzyki, atmosfery i energii, przez scenografię, po stroje obsługi technicznej!

W 1997 roku stanął na czele The White Stripes, jednego z najbardziej tajemniczych, wpływowych i charyzmatycznych duetów ostatniego dwudziestolecia. Każda płyta duetu Jacka i jego byłej żony Meg zapisała się w historii muzyki, a po 10 latach od premiery krążka „Elephant” uważa się, że to jeden z najwybitniejszych albumów rockowych, jakie kiedykolwiek powstały. Działalność The White Stripes została zawieszona w 2011 roku, ale w tym czasie White stał już na czele dwóch innych zespołów. The Racounters byli klasycznym rockowym kwartetem, którego muzyka, mniej chropowata, oddawała ducha The Beatles z czasów „Revolvera”, a The Dead Weather brzmieli jak fuzja amerykańskiej alternatywy spod znaku Sonic Youth i najsłynniejszego zespołu White’a. Solowy debiut - „Blunderbuss” - ukazał się dwa lata temu nakładem XL Recordings. Artysta wyruszył w trasę koncertową z dwoma zespołami. W zależności od koncertu wybierał skład złożony wyłącznie z kobiet lub w pełni męski. Drugi autorski album artysty, „Lazaretto”, zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboardu, sprzedając się w pierwszym tygodniu w ponad stu tysiącach egzemplarzy. Jakby tego było mało, White poszerzył działalność swojej wytwórni o wydawanie książek pod szyldem Third Man Books. To prawdziwy człowiek-orkiestra, jak nomen omen mówi angielskie przysłowie, Jack of all trades! Solowa praca White’a potwierdziła jego wielki talent i przypieczętowała status swoistego patrona amerykańskiej rockowej alternatywy.

Koncert Jacka White'a w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu jest częścią ogłaszanej dziś na całym świecie trasy koncertowej w zajezdniach tramwajowych. Występ będzie bardzo kameralny, ale to nie jedyny powód, dla którego będzie naprawdę wyjątkowy. Jack White obiecał powrót do Polski ze sceny Open'era, a występ w Krakowie był jego osobistym życzeniem. 12 listopada warto być tam razem z nim. Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE od 19 września, godz. 10:00. Cena: 188 zł. Więcej informacji: www.alterart.pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012