4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Finał dzisiejszych ogłoszeń, po polsku!
Kim Nowak wydawał się jednorazową odskocznią braci Waglewskich od ich hip hopowych projektów. Na szczęście stał się pełnoprawną grupą, która po bardzo udanej debiutanckiej płycie, poszła za ciosem, i pod koniec ubiegłego roku wydała jeszcze lepszy i zarazem mroczniejszy album pt. "Wilk”, z którym przyjadą na Open’era.
 
 
Koncertową premierą Open’era będzie występ L.U.C. i Motion Trio. Co połączyło rozpoznawalne na całym świecie trio akordeonowe z cierpiącym na muzyczne ADHD L.U.C.? Najpierw przypadkowe spotkanie w tym samym hotelu, a potem konsekwentna droga artystyczna oparta na poszukiwaniu nieoczywistych rozwiązań w sztuce, która zakończyła się wydaniem albumu „Nic Się nie Stało”.
 
 
Publiczność miała już okazję widzieć na open’erowych scenach zarówno Ballady i Romanse jak i Igora Boxx z duetu Skalpel. W tym roku muzycy spotkają się w tym samym czasie i miejscu, choć z jakże różnym repertuarem. Specjalnie na tę okazję, Boxx przygotował klubowe wersje piosenek warszawskiego duetu. Brzmienia Igora wzbogacają instrumentarium zespołu, dodając bujający groove i elektroniczny sznyt. Będziecie tańczyć jak nigdy.
 
 
„The Sun” pierwsze od dwóch lat premierowe nagranie zespołu Sorry Boys zwiastuje nowy kierunek w brzmieniu zespołu. Wyczuwalne są inspiracje muzyką Bat For Lashes, Niki & The Dove, a nawet Kate Bush. Czekamy z niecierpliwością na drugą płytę Sorry Boys – premiera jesienią – i po raz pierwszy witamy ich na Open’erze.
 
 
Jak wiele polskich zespołów miało szanse pojawić się w kultowej amerykańskiej rozgłośni radiowej KEXP? My znamy tylko Lilly Hates Roses. Poznańsko-toruński duet nagrywa pod okiem Maćka Cieślaka (Ścianka) debiutancki album, który ukaże się już po Open’erze, pod koniec lipca 2013. Wśród inspiracji m.in. The National, Death Cab For Cutie i Sufjan Stevens.  
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012