4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Crystal Castles na Open’er Festival!

Swoją ostatnią płytę nagrywali w Warszawie i Berlinie. Teraz powrócą do Polski, aby zagrać tak bardzo oczekiwany koncert...

Nie można przejść obojętnie obok Crystal Castles – intrygują i prowokują swoją muzyką, zachowaniem i wyglądem. Na albumie „Crystal Castles” (2008), punkowy brud i klubowa energia wspólnie stworzyły nową jakość dzięki takim utworom jak „Alice Practice”. Zespół zaprawiony jest też w bojach koncertowych, a niektóre jego występy przechodzą do historii, jak na przykład te na Glastonbury czy Open’erze 2009.

Niedawno ukazał się ich trzeci album, zatytułowany po prostu „III”, który powstawał w Warszawie i Berlinie – miejscach, które niegdyś inspirowały Davida Bowiego. To pierwszy album zespołu, nagrywany z zupełnym pominięciem elektroniki. „III” jest chyba najmroczniejszą płytą duetu: jego głównym tematem jest ucisk, opresja i poczucie niesprawiedliwości, a teksty zainspirowały wydarzenia, które stały się udziałem Alice Glass. Po wydaniu „III”, zespół ruszył w trasę. Na żywo będą  między innymi towarzyszyć Depeche Mode na części koncertów w USA. A miejsce nagrania to nie jedyny polski akcent płyty „III”. Drugi po „Wrath of God” singiel „Plague” został zilustrowany fragmentami filmu „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego. Polski po prostu nie mogło zabraknąć na ich trasie tego lata. Crystal Castles na Openerze!

 

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012