4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Artyści Open’era z nowymi płytami!

Zajrzyjcie dziś do sklepów muzycznych. Aż trzech wykonawców tegorocznego Open'era wydaje nowe albumy...

Najbardziej oczekiwana jest chyba płyta zespołu Bloc Party zatytułowana "Four". Cyfra z tytułu ma kilka znaczeń: to czwarta płyta w dyskografii, wydana po czterech latach od poprzedniej, nagrana w czteroosobowym, niezmienionym składzie, co jeszcze kila miesięcy temu nie było takie oczywiste. Miejmy tylko nadzieję, że "czwórka" nie stanie się regularną oceną w dziesięciostopniowej skali recenzji muzycznych.

O jedną płytę mniej niż Bloc Party mają w dyskografii muzycy Yeasayer. "Fragrant World" zdążyło już pojawić się w internecie na kilka sposobów, ale oficjalna sprzedaż ruszyła dopiero dziś. Odsuwając się nieco od klimatów "Odd Blood", Yeasayer próbują pojawić się gdzieś blisko minimalistycznych dokonań The xx. Solidny album, który w dużym fragmencie usłyszymy 15 września podczas koncertu w warszawskim palladium.

I last but not least, debiutantka Jessie Ware. W ciągu kilku tygodni zdążono postawić ją na piedestale inteligentnego popu i obwieścić nową gwiazdą brytyjskiej muzyki. I chyba nie zrobiono tego na wyrost. Z pomocą m.in. Julio Bashmore'a i Kid Harpoona Jessie przygotowała album, który wydaje się być idealnym łącznikiem między odchodzącym latem a majaczącą całkiem niedaleko jesienią. "Devotion" także od dziś w sklepach.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012