4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Animal Collective, Tame Impala, Maria Peszek i Disclosure na Open’erze!
Pierwsze ogłoszenie w 2013 roku! Psychodelia do kwadratu czyli Animal Collective i Tame Impala; bezczelnie młoda przyszłość elektroniki - duet Disclosure i pięknie brutalna Maria Peszek zagrają na tegorocznym Open’erze!
 
Animal Collective, bezsprzecznie jeden z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich lat pojawi się na festiwalu w ramach promocji nowego albumu "Centipede Hz". M Z dziewięcioma płytami na koncie i opinią eksperymentatorów wyznaczają trendy w co najmniej kilku gatunkach muzycznych i nie inaczej jest z ich najnowszymi dokonaniami. Od lat zajmują najwyższą pozycję na festiwalowych plakatach przynosząc publiczności niewiarygodną mieszankę psychodeli, popu, alternatywnego rocka i nieprzewidywalności, zarówno tej muzycznej jak i scenicznej.
 
 
W psychodelii robi także Kevin Parker, centralny punkt projektu Tame Impala. Ten australisjki zespół odrodził modę na psychodelicznego rocka sprzed czterch dekad. Dwoma albumami zazanczyli terytorium w którym czują się najlepiej: świetny songwriting, potężne brzmienie, bezbłędne melodie i psychodeliczny klimat. NME wybrało ich ubiegłoroczny album "Lonerism" najlepszą płytą 2012 roku, co było tylko ukonorowaniem wysokich pozycji w innych podsumowaniach muzycznych mediów.
 
 
Skoro przy podsumowaniach jesteśmy, te polskie zdominowała Maria Peszek z albumem "Jezus Maria Peszek", swoją trzecią płytą, ale pierwszą w której tworzenie była tak mocno zaangażowana, nie tylko jako wokalistka i autorka tekstów, ale także jako kompozytorka i producentka. Te ostatnie zadania dzieliła z Michałem "FOXEM" Królem. Pięknie brutalna szczera płyta, będzie powodem kolejnego spotkania Marii Peszek z open'erową publicznością.
 
 
Publicznością, przed którą po raz pierwszy stanie młody brytyjski deuet elektroniczny Disclosure. Dzięki nim 2 step i UK Garage zyskał nowe życie, w czasach, kiedy tańczy się do włączonych wiertarek. Bracia Lawrence robią elektronikę subtelniejszą, taneczną i przede wszystkim niezwykle świeżą. Na Open'erze pojawią się ze swoim debiutanckim albumem.  
 
 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012