4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Adam Yauch z Beastie Boys nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adama Yaucha, współtwórcy legendarnego zespołu Beastie Boys.  Wieloletni członek Beastie Boys zmarł w piatek (4 maja) w Nowym Jorku. W 2009 roku u muzyka zdiagnozowano raka. Choroba opóźniła premierę albumu "Hot Sauce Committee Part Two" - w zaistniałej sytuacji być może ostatniej jaka ukazała się pod szyldem Beastie Boys.

Yauch znany jako MCA w Beastie Boys był od samego początku, czyli roku 1979. Nowojorska kapela z muzyki punk rockowej szybko przezrzuciła się na hip hop i została jedną z najbardziej wpływowych grup ostatnich 30 lat. Z Beastie Boys MCA nagrał osiem płyt. Ostatnia ukazała się dokładnie rok temu, a jej premiera była przekładana z powodu choroby muzyka. Yauch był nie tylko muzykiem, ale także reżyserem oraz właścicielem firmy produkującej filmy. Organizował koncerty wspierające Wolny Tybet. Był Buddystą i weganinem. Pozostawił żonę i córkę. Zespół, Nowy Jork i miliony fanów.

Mieliśmy to szczęście i przywilej gościć Cię na Openerze 2007. Zagraliście dwa koncerty, dzien po dniu. Każdy zgromadził wielotysięczną publiczność i przeszedł do historii festiwalu. Dziękujemy.Spoczywaj w pokoju, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012