4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
14 nowych artystów na Open'erze!
Jonny Greenwood, muzyk i kompozytor najbardziej znany jako gitarzysta brytyjskiego rockowego zespołu Radiohead, w którym gra także na syntezatorze i odpowiada za elektroniczne brzmienia wykona na Open'erze klasyczny utwór Steve'a Reicha "Electric Counterpoint". Kompozycja napisana na gitarę elektryczną i 14 ścieżek gitarowych lub zespół gitarzystów elektrycznych, zostanie zagrana przez Greenwooda w sobotę, ostatniego dnia festiwalu. Wszystkie 14 ścieżek gitarzysta zarejestrował sam.
 
Na Open’era ze swoim jedenastym (!) studyjnym albumem „Life Is Good” powróci także NAS. Płyta wydana w lipcu ubiegłego roku budziła zainteresowanie na długo przed premierą, z racji wspólnego nagrania rapera i nieżyjącej już Amy Winehouse. Pamiętając ponad dwugodzinny koncert rapera i Damiana Marleya z 2010 roku, już dziś wiemy, że będzie to jedno z wydarzeń tegorocznej edycji.
 
Ze Szwecji do Gdyni przyjedzie Junip. Rozmyte, psychodeliczne kompozycje i miękki wokal Jose Gonzaleza, to główne atuty pierwszej płyty Junip, "Fields”. Jej imienny następca został wydany niespełna trzy tygodnie temu. Junip nadal udanie eksploruje folkotronikę i ujawnia kolejne pokłady melancholii kryjące się w głosie Gonzaleza.   
 
Kolejnym wyjątkowym momentem na Open'erze będzie powrót legendy! Kaliber 44, pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie, pojawi się na Open’erze w składzie AbraDab, Joka i Dj Feel-X. Jedną z wartych podkreślenia atrakcji koncertu będzie udział muzyków sesyjnych, gości specjalnych, w tym Gutka, znakomitego wokalisty i przyjaciela K44.
 
Ponadto na Open'erze zagrają: Vavamuffin, Ras Luta, Novika, Oszibarack, Fox, Rebeka, Magnificent Muttley, The &, Peter J. Birch i Drekoty.
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012