4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
12 nowych artystów na Open’erze

Obiecywaliśmy duży, polski rzut artystów na tegoroczny festiwal Heineken Open’er. W środowy wieczór do line-up dochodzi 12 nowych artystów reprezentujących przeróżne style muzyczne – od free-jazzu po muzykę elektroakustyczną, od żwawego rock’n’rolla do muzyki inspirowanej polską i klezmerską tradycją.

Wydarzeniem będzie pierwszy open’erowy koncert legendarnych Świetlików. Grupa dowodzona przez Marcina Świetlickiego pojawi się na Tent Stage, z dużym prawdopodobieństwem zagrania nowych utworów.
Na tej samej scenie powitamy również grupę Trés.b, która nie dalej jak wczoraj powróciła nowym albumem „40 Winks Of Courage”, współfinasowanym przez fanów tego polsko-zagranicznego składu.
Na World Stage po raz kolejny usłyszycie wariację na temat muzyki klezmerskiej, tym razem zagraną przez świetnych Klezmafour.
Dziś rozpoczynamy także prezentację artystów Alter Space. Różne oblicza elektroniki na tej scenie będą reprezentować: elektroakustyczny kIRk, ze świetną ubiegłoroczną „Mszą Świętą W Brąswałdzie”. Pokazujący swoją nową twarz KROJC, do niedawna muzyk Lao Che oraz Kari Amirian, upatrująca swoich korzeni w delikatnym, północnym brzmieniu kojarzonym z Lykke Li czy Royköspp.
Skoro o północy mowa. Dwóch Duńczyków oraz Mikołaj Trzaska tworzą Volume, free-jazzowy projekt, który do Gdyni przyjedzie w ramach docenianego na świecie albumu „Tungt vand”. Spokojniej zagrają na Alter Space kobiety, lub zespoły przez nie dowodzone: Yula, Chłopcy kontra Basia oraz Frozen Bird. Ich przeciwieństwem będzie koncert warszawskiego tria The Stubs – rock’n’roll w czystej postaci. I last but not least, stała bywalczyni Open’era, Gaba Kulka, tym razem z Olo Walickim w projekcie Tha Saintbox. Kolejni wykonawcy wkrótce!
 

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012