4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Znamy projektantów Fashion Stage na Heineken Open’er Festival 2012!

W tym roku, Fashion Stage powraca pod odświeżoną nazwą i w jak zawsze znakomitym składzie. Na Open’erze zagoszczą najnowsze trendy, kreacje „do noszenia” i te bardziej ekscentryczne. Anniss pokaże trochę  rock’n’rollowej awangardy. Casualowe projekty z autorską grafiką zaprezentuje b-o-l-a. Joanna Hawrot połączy retro i futuro. Jarosław Juźwin zagra kontrastującymi kolorami i skandynawską fakturą, a Sophie Kula pójdzie bardziej na południe, w stronę słowiańskich koronek. Madox odciągnie od sklepów sieciowych nietuzinkowymi spodniami, a Dominika Naziębły  pokaże świeży design ekologiczny. Filipa Rotha inspiruje sztuka, z kolei dzięki s/he’s a riot będzie można poczuć się jak gwiazda muzyki.

Anniss Ania Syczewska
 
  Zajmuje się sztuką interdyscyplinarną, kończy doktorat w dziedzinie performance. We wrześniu 2011 r. debiutowała na London Fashion Week. Projektuje zarówno dla kobiet i mężczyzn. Projekty utrzymywane są w duchu rock'n'roll'owej awangardy i rebelianckiej estetyki. 
 
b-o-l-a
  Ola Bajer, założycielka marki 'bola', konsekwentnie rozwija swój pomysł przemycania różnych form sztuki do mody casualowej, tak, aby sztuka, grafika czy malarstwo mogły ze sobą koegzystować w realnym świecie, na ulicy, w żywy sposób - w formie ubrania. Najnowsza kolekcja .røk. /dym/ zainspirowana została ulotnością materii reprezentowaną przez dym. 
 
Joanna Hawrot
 
  Charakterystyczny styl krakowskiej projektantki to mariaż futurystycznych i stylizowanych  elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki. Zamierzeniem marki jest budowanie wizerunku kobiety bezkompromisowo komunikującej  się z rzeczywistością za pomocą ubioru, poruszając się pomiędzy haute couture a prêt-à-porter.
 
Jarosław Juźwin
 
  Ubrania ready-to-wear z kolekcji Jarosława Juźwina pozwalają w nienarzucający sposób, wybić się z tłumu. Kontrastujące ze sobą jaskrawe barwy z nutą elegancji wymykają się modzie streetowej. Kolekcja jesień-zima 2012 inspirowana była Skandynawią. Silnie akcentowane elementy, m.in. renifery i norweskie gwiazdy ożywione paletą barw, nadają miejskiej dżungli ciepła i niepowtarzalnego stylu.
 
Sophie Kula
 
  Sophie Kula doszukuje się źródeł natchnienia w wielu dziedzinach: w muzyce, którą kocha, w podróżach, wśród ludzi. Współpracowała m. in. z Moniką Brodką, Rubber Dots i Łąki Łan. Na 11 edycji festiwalu Open'er odbędzie się premiera jej drugiej kolekcji "Global Warm", której motywem przewodnim stały się słowiańskie koronki.
 
Madox
  To marka oferująca odzieżową alternatywę dla sieciówek, zainspirowana street style. Nietuzinkowe spodnie są kontrastem dla klasycznych cięć i nieśmiałych form. Dopracowane w każdym detalu i wykonane z dobrych jakościowo materiałów madoxy gwarantują, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie! 
 
Dominika Naziębły
 
  W projektowaniu świadomy design interesuje ją najbardziej. Jako narzędzi projektowych używa upcyclingu, recyclingu, wykorzystuje tkaniny ekologiczne. Estetycznie jej projekty to świeży design z przymrużeniem oka. Dużo w nich „gryzdułów warsztatowo-krawieckich” i szkicowości projektów.
 
Filip Roth
  Filip Roth to pseudonim artystyczny projektanta mody, twórcy autorskich instalacji/video-instalacji. Jego pierwsza kolekcja zaprezentowana została podczas czołowych wydarzeń świata mody w Polsce. Premiera najnowszego projektu „INSTALLING IDENTITY”   odbyła się w maju 2012.
 
SHE/S A RIOT
 
  To niezależna polska marka, która debiutowała pod koniec 2010 roku. W nieszablonowych ubraniach SHE/S A RIOT  gustują niepokorne gwiazdy polskie,  jak Ballady i Romanse czy Misia Furtak z tres.b., oraz zagraniczne: Austra, Chew Lips, czy Little Dragon.
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012