4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Open'er Festival 2012: ponad 1,5 miliona odtworzeń na żywo na YouTube

Open'er Festival 2012: ponad 1,5 miliona odtworzeń na żywo na YouTube

 

Tegoroczna, jedenasta edycja festiwalu muzycznego Heineken Open’er była wyjątkowa. Wydarzenie było po raz pierwszy dostępne dla globalnej widowni, dzięki transmisji na żywo na YouTube. Wideotransmisje LIVE z koncertów obejrzano na całym świecie ponad 1,5 miliona razy, a liczba widzów festiwalowego kanału YouTube wzrosła 11-krotnie.

 

Podczas czterech dni festiwalu na kilku scenach odbyło się kilkadziesiąt koncertów, z czego na YouTube można było oglądać aż 29 wydarzeń transmitowanych jednocześnie z trzech scen, m.in. wykonanie projektu Penderecki/Greenwood, koncerty The Kills, Bloc Party, Orbital, Nosowskiej, Julii Marcell, Gogol Bordello, The Mars Volta i wielu innych.

Użytkownicy, poza możliwością oglądania koncertów na kanale Open’era na YouTube (youtube.com/opener), mogli także na bieżąco komentować występy w mediach społecznościowych zintegrowanych z transmisją. W trakcie festiwalu w takich serwisach jak Google+, Twitter czy Facebook pojawiło się 300 tys. komentarzy, co pokazuje ogromne zaangażowanie fanów. Co więcej, w ramach platformy Google+ odbyło się otwarte spotkanie wideo na żywo (Hangout on Air) z Misią Furtak z Tres.B., jednego z zespołów festiwalu.

Open’era na YouTube oglądała cała Europa i świat. Największym powodzeniem, poza Polską, festiwal cieszył się w Rosji, a kolejne kraje pod względem oglądalności to Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Holandia i Czechy.

Zdaniem szefa Open’era Mikołaja Ziółkowskiego, 11. edycja rozpoczęła nową erę w historii festiwalu. Poza dotychczasową prezentacją tego, co najważniejsze i najlepsze w światowej muzyce, teren lotniska stał się platformą prezentacji artystów z różnych dziedzin, takich jak teatr,  instalacje, wystawy, kino czy poszerzył swój obszar o  muzykę współczesną. “Cieszymy się, że pierwsze tego typu na taką skalę  interdyscyplinarne przedsięwzięcie kulturalne w Polsce odniosło sukces. Radość jest tym większa, że przebieg Open’era mogła śledzić publiczność na całym świecie” - powiedział Mikołaj Ziółkowski. Wybrane utwory transmitowane na YouTube podczas festiwalu można nadal oglądać na youtube.com/opener.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012