4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Open’er 2015: Enter Shikari, Kodaline, George FitzGerald, Marmozets oraz kolejna grupa polskich artystów dołączają do line-upu!

Open’er 2015: Enter Shikari, Kodaline, George FitzGerald, Marmozets oraz kolejna grupa polskich artystów dołączają do line-upu!

 

Enter Shikari

Enter Shikari połączyli ze sobą gatunki praktycznie niemożliwe do połączenia – rave’ową elektronikę z metalem, post-hardcorem i kilkoma innymi mocnymi gatunkami. W drugiej połowie poprzedniej dekady stali się pionierami takiego podejścia do muzyki i autorami ogromnego sukcesu komercyjnego. Od samego początku otoczeni są prawdziwym kultem. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu płytowego wyprzedali legendarny londyński (niestety, już nie istniejący) klub Astoria, będąc do dziś jednym z dwóch zespołów, któremu udała się ta sztuka. Ich debiutancki album – „Take To The Skies” (2007) zadebiutował na 4 miejscu najchętniej kupowanych płyt w wielkiej Brytanii, będąc jednym z największych niezależnych przebojów tamtego roku. Płyta ukazała się nakładem Ambush Reality, wytwórni założonej przez członków zespołu. Elektronicore (tak nazwano gatunek wykonywany przez ES) znalazł rozwinięcie na drugim albumie „Common Dreads”, ale jest to także płyta, na której członkowie ES zaczęli inkorporować do swojej muzyki inne wpływy, skutkiem czego kolejny album był popisem szeroko pojętego muzycznego eklektyzmu. W styczniu tego roku Enter Shikari powrócili po dwuletniej przerwie nowym albumem „The Mindsweep”. Sami opisują wydawnictwo w ten sposób: „To coraz lepsze Enter Shikari. Bardziej chwytliwe. Wścieklejsze. Trudniejsze. Dziwniejsze. Piękniejsze.”. Opinie zespołu muszą podzielać krytycy, ponieważ materiał zbiera świetne recenzje w branżowej prasie. To doskonały moment, by zobaczyć Enter Shikari po raz pierwszy na Open’erze, tym bardziej, że prawdziwym żywiołem Enter Shikari są koncerty. Potwierdzeniem tego faktu są liczne nagrody w kategorii „Najlepszy zespół koncertowy” oraz seria bootlegów wypuszczanych przez zespół na przestrzeni kilku lat działalności. Może kolejny zostanie nagrany przed gdyńską publicznością?

Kodaline

Irlandzki Dublin zapisał się wielkimi literami w historii muzyki. Choć właściwie była to tylko jedna litera i towarzysząca jej cyfra. 35 lat po debiucie U2, w stolicy Irlandii powstała formacja Kodaline (przez kilka lat funkcjonująca pod nazwą 21 Demands), która pierwszy raz pojawi się w Polsce w ramach Open’er Festival. Kodadline swój repertuar opierają na fuzji indie-rocka i folku w stylu Mumford & Sons czy Bombay Bicycle Club. Ich debiutancki album „In a Perfect World” ukazał się w czerwcu 2013 roku. Płyta pojawiła się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Zespół zbudował również silną pozycję w USA. Nowa płyta Kodaline, „Coming Up for Air”, została wyprodukowana przez Jacknife Lee, studyjnego współpracownika wspomnianych U2, R.E.M. czy Bloc Party.    

George FitzGerald

Dokładnie za miesiąc – 27 kwietnia – George FitzGerald wyda swój długo oczekiwany debiut płytowy „Fading Love”. Będzie to zbiór produkcji jednego z najpopularniejszych dj’ów sceny house i bass, którego utwór „Child” stał się wielkim tanecznym przebojem 2012. Przez kilka lat FitzGerald wydawał w cenionych labelach Hotflush i Aus Music, by wreszcie znaleźć się w Double Six – tanecznej odnodze Domino.  Od kilku sezonów FitzGerald – londyńczyk na stałe rezydujący w Berlinie – jest gościem najlepszych elektronicznych festiwali na świecie, 4 lipca wreszcie zawita na Open’era, by zagrać na Beat Stage!

Marmozets

Marmozets cieszą się opinią jednego z najlepszych młodych koncertowych zespołów w Wielkiej Brytanii, są wschodzącą gwiazdą wytwórni Roadrunner i ulubieńcami opiniotwórczego Kerrang! Magazine. Zadebiutowali w 2011 EPką „Passive Aggressive”. Ich wczesne nagrania były bliższe dokonaniom Dillinger Escape Plan, ale na przestrzeni kilku lat ewoluowały w stronę alternatywnego rocka i sceny post-hardcore’owej. Pierwsza płyta, „The Weird and Wonderful Marmozets” ukazała się we wrześniu ubiegłego roku i znalazła się na drugiej pozycji podsumowania najlepszych płyt 2014 wg.  magazynu Kerrang!. Pozytywne recenzje wystawił też Metal Hammer i Rock Sound. Jednak Marmozets to przede wszystkim doskonałe koncerty i nie będziemy zdzwieni, jeśli ich występ  podczas Open’era, będzie przypominał energią ubiegłoroczne przeżycia zapewnione przez Royal Blood. 

Ponadto wystąpią: Lao Che, W.E.N.A. x E.A.B.S., Skubas, HV/NOON, Małe Miasta, Rysy, Agyness B. Marry oraz Milky Wishlake.

 

Bilety dostępne na www.altersklep.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro i eBilet

 

Ogłoszeni artyści:

Kasabian

Mumford and Sons

Alt-J

A$AP Rocky

Chet Faker

Curly Heads

D'Angelo and the Vanguard

Die Antwoord

Disclosure

Django Django

Domowe Melodie

Eagles of Death Metal

Faithless 2.0

Father John Misty

Fisz Emade Tworzywo

Flume

Hozier

Jonny Greenwood & LCO

Jose Gonzalez

Julia Marcell

Kendrick Lamar

Kaytranada

Major Lazer

Modest Mouse

Natalia Przybysz

Nervy

Of Monsters and Men

Refused

St. Vincent

Swans

The Dumplings

The Prodigy

Thurston Moore

Tom Odell

Years & Years

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012