4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Björk pierwszym headlinerem, daty, ceny biletów

Björk pierwszym headlinerem

Heineken Open’er Festival 2012, 4.07 – 7.07 2012

Kolejna edycja festiwalu Open’er odbędzie się w dniach 4 - 7 lipca 2012 roku na lotnisku Gdynia Kosakowo. Bilety trafią do ogólnej sprzedaży 1 grudnia 2011, jednak już od jutra (10 listopada) od godziny 12.00 członkowie Klubu Alter Art mogą je kupić w specjalnych klubowych cenach.

 „Rozpoczynamy nową dekadę Open’era. Rozpoczynamy tak jak sobie wymarzyliśmy – występem artystki wybitnej, wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju. Artystki, która otwiera i przekracza, poszukuje i inspiruje. Artystki charyzmatycznej i odważnej.  Artystki, której występy na światowych festiwalach w roku 2012 mamy przyjemność i zaszczyt ogłosić jako pierwsi. Artystki, rewolucjonistki – Björkheadlinerem Open’er 2012!

Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

W tym roku słowo „pierwszy” w kontekście jej imienia pojawia się bardzo często i jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Nowa płyta, będąc jej pierwszą studyjną propozycją od ponad czterech lat, jest jednocześnie pierwszą płytą stworzoną w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Z przyjemnością możemy potwierdzić, że Heineken Open’er jest pierwszym festiwalem, na którym potwierdziła swój udział w roku 2012. Pierwszym headlinerem przyszłorocznego Open’era jest Björk!

Björk jest wyjątkową  artystką - oryginalną nonkonformistką odwołującą się do wielu dziedzin, niezwykłą muzyczną indywidualnością, która przekraczając gatunki, przemawia do serc, głów i nóg.
Jest kwintesencją współczesnego muzyka, nieustannie wprowadzającego innowacje i wydajnie używającego wielu środków takich jak: najnowsze technologie, moda, film i sztuka, które uzupełniają jej muzykę. Albumy Björk zawsze składają się z kilku części, ale jej ósma płyta studyjna "Biophilia", wydana w październiku, to bez wątpienia najbardziej interdyscyplinarny projekt za jaki do tej pory odpowiada.

„Biophilia” będąca wielkim multimedialnym doświadczeniem to: album, aplikacje dla każdego utworu, strona internetowa, instrumenty muzyczne przygotowane na specjalne zamówienie, koncerty i warsztaty edukacyjne.

Björk - znana z działania z różnorodnymi i utalentowanymi osobami z wielu dziedzin - przy „Biophili” współpracowała z programistami aplikacji, naukowcami, pisarzami, wynalazcami, muzykami, twórcami instrumentów. Wszystko po to, by stworzyć unikalną podróż przez Wszechświat i jego siły fizyczne, szczególnie te, w których splatają się muzyka, natura i technologia. Projekt z jednej strony jest zainspirowany strukturami muzycznymi i zjawiskami przyrodniczymi, a z drugiej bada zależności między nimi, począwszy od atomu, na kosmosie kończąc.

Od wydania swojego pierwszego albumu "Debut" w 1993 roku, Björk sprzedała ponad 20 milionów albumów na całym świecie. Została doceniona przez krytyków, czterokrotnie zdobyła Brit Awards oraz nagrody MTV VMA. W 2010 roku otrzymała Polar Music Prize przyznaną przez szwedzką Królewską Akademię Muzyczną, w uznaniu dla jej "głęboko osobistej muzyki i słów, oraz precyzyjnych kompozycji i niepowtarzalnego głosu."

Jednocześnie pragniemy poinformować, że po raz pierwszy Heineken Open’er zacznie się w środę i potrwa do soboty włącznie. Daty tegorocznego festiwalu to 4 (środa), 5 (czwartek), 6 (piątek) i 7 (sobota) lipca 2012.

Bilety trafią do ogólnej sprzedaży 1 grudnia 2011, jednak już od jutra (10 listopada) od godziny 12.00 członkowie Klubu Alter Art mogą je kupić w specjalnych klubowych cenach.

Ceny biletów do 30 listopada kształtują się następująco (klub Alter Art):

Karnety:

4 dni (4.07-7.07.2012)

Karnet 4 dni  - 340 PLN

Karnet 4 dni + pole namiotowe - 380 PLN

2 dni (6.07-7.07.2012)

Karnet 2 dni - 260 PLN
Karnet 2 dni + pole namiotowe - 300 PLN

 

Bilety jednodniowe - 165 PLN                                             

 

Ceny biletów od 1 grudnia (otwarta sprzedaż):

Karnety:

4 dni (4.07-7.07.2012)

Karnet 4 dni - 370 PLN
Karnet 4 dni + pole namiotowe - 410 PLN

2 dni (6.07-7.07.2012)

Karnet 2 dni - 290 PLN
Karnet 2 dni + pole namiotowe - 330 PLN

Bilety jednodniowe  - 165 PLN

Bilet dopłata - pole namiotowe - 80 PLN

Bilet parkingowy dla campera / przyczepy - 400 PLN

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012