4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Osoby z niepełnosprawnościami

Przystosowanie naszego festiwalu do potrzeb jego uczestników jest naszym priorytetem. Chcemy aby był on miejscem przyjaznym dla wszystkich. Poniżej znajduje się pełne zestawienie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, które zostały zastosowane na terenie Open'er Festival:

– Dla widzów z niepełnosprawnościami, oprócz regularnych punktów przy wejściach, wymiana biletów na opaski będzie możliwa również w Punkcie Info przy polu namiotowym oraz w dedykowanym do tego celu punkcie przy wejściu na teren festiwalu od strony parkingu publiczności.

– Dla wygody osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się przy wejściach posiadamy wózki inwalidzkie, dzięki którym z asystą Wolontariuszy pomożemy dostać się na teren festiwalu.

– Ochrona zostanie uprzedzona o możliwości wejścia na teren festiwalu osób niewidomych z psami przewodnikami (za okazaniem stosownych dokumentów).

Miejsca parkingowe dla osób uprzywilejowanych, jak osoby z niepełnosprawnościami (także tymczasowymi) i kobiety w ciąży, umiejscowiony jest tuż przy wejściu na teren festiwalu od strony parkingu dla publiczności (od strony Kosakowa).

– Bankomat w każdej strefie gastronomicznej oraz na polu namiotowym jest ustawiony w taki sposób, by można było do niego dojechać po twardej powierzchni. Wszystkie transakcje są potwierdzane systemem dźwiękowym, co umożliwia osobom niewidomym i słabowidzącym swobodne dokonanie płatności. Każdy bankomat posiada również wejście na słuchawki.

–  Większość stref gastronomicznych znajduje się na utwardzonym terenie. W  pozostałych strefach zbudowaliśmy specjalne ścieżki ułatwiające poruszanie się osobom na wózkach.

– Platformy z widokiem na sceny znajdują się przy każdej z trzech głównych scen (Orange Main, Tent, Alter Stage). Przy każdej platformie jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Wyznaczeni wolontariusze pomogą wszystkim zainteresowanym na nie dotrzeć oraz dopilnują, aby osoby nieupoważnione nie korzystały z tych platform. Z osobą z niepełnosprawnością na platformę może wejść TYLKO jedna osoba towarzysząca.

– W każdej przestrzeni sanitarnej jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety posiadają w środku oświetlenie.

– ALTERKINO – z przodu sali znajdzie się miejsce na wózki, a przy wejściu do namiotu – podjazd.

– TEATR – z przodu sali znajdzie się miejsce na wózki, a do namiotu prowadzi utwardzona droga

– Przy wejściach na teren festiwalu (od strony parkingu dla publiczności i od ul. Zielonej) oraz przy platformach dla osób uprzywilejowanych zlokalizowanych w pobliżu scen osoby z niepełnosprawnościami znajdą pomoc naszych Wolontariuszy. Wolontariusze pomogą w przemieszczaniu się po terenie, omijając tereny trawiaste oraz doradzą, jaką drogą najlepiej dostać się do punktów gastronomicznych.

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012