4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2017

Line-up Fashion Stage (kliknij poniżej, aby powiększyć)

W tym roku na Fashion Stage będzie można zobaczyć kolekcje 10 utalentowanych, polskich marek. Zapaszamy do zapoznania się ze stylem każdej z nich!

UNINVITED | UNVTD

UNINVITED proponuje styl niepokorny, awangardowy ale praktyczny. Szczególną uwagą kierujemy na modę męską. Faceci chcą ubierać się dobrze, są kreatywni i wybredni w doborze garderoby, jednak jest granica, której nie chcą przekraczać.

UNINVITED | UNVTD | to marka skierowana do odbiorcy, który nie chce zgadzać się na hegemonię globalnych marek, który poszukuje indywidualnego stylu, chce się wyróżnić i poszukuje interesujących projektów, jest otwarty na eksperymenty z garderobą.

 

HARP TEAM

Harp to marka streatwear’owa założona ponad 3 lata temu przez dwie osoby: Kate, która jest odpowiedzialna za część kreatywną i obsługę klientów oraz Adama, który dba o dobór najwyższej jakości materiałów i odpowiada za cały proces produkcji ich wyjątkowych kolekcji. Na co dzień szukają nowych pomysłów i oryginalnych rozwiązań czerpiąc inspiracje z przeróżnych stref życia by stworzyć niepowtarzalny look brand’u i móc dalej zaskakiwać. Ich stylistyka jest odpowiedzią na aktualne trendy mody ulicznej. Są wierni nieśmiertelnej czerni, ale lubią też bawić się kolorami. Wśród ubrań z kolekcji Harp znaleźć można klasyczne basic’i oraz odważne kroje i nietuzinkowe projekty współtworzone z zaprzyjaźnionymi grafikami. To co ich wyróżnia, to proces tworzenia ubrań – każdy element jest zaprojektowany od podstaw i uszyty we własnej szwalni, co pozwala dopracować gotowe produkty do perfekcji, dbając o każdy detal. Swoje ubrania dedykują ludziom odważnym, ceniącym wygodę, ale przede wszystkim dbającym o swój styl, którzy chcą się wyróżnić w tłumie

 

NAGO

n a g o to twórczy koncept Ali/nago- architekta wnętrz oraz projektanta małych form użytkowych. Skórzane torebki nago są holistycznie zaprojektowane i własnoręcznie, starannie wykonane przez ich autorkę Alę. Unikatowe formy torebek powstają w zgodzie z formułą SLOW, są projektowane i wykonane w małej pracowni autorskiej ze świadomością oraz szacunkiem do użytych materiałów. Ponadczasowość i funkcjonalność nago to praktyczna odpowiedz na życie w zgodzie z naturą i naszymi obecnymi potrzebami. n a g o to torebki współczesnego człowieka, zmieniające się formy, które można przekształcać zgodnie z aktualną potrzebą. Od wielkich, minimalistycznych form, które pomieszczą wszelkie "potrzeby" człowieka żyjącego w mieście, po małe, noszone również na biodrach dla zwiększenia własnej wolności.

 

KULTA

Kulta to polska, niezależna marka odzieżowa. Poszczególne odsłony stnowią kolejne, ponadczasowe kolekcje ubrań, gdzie forma i detal stanowią clue marki. Kulta kryje w sobie tajemniczość, wolność i twórczość.

Kulta nie kryje inspiracji modą japońską i skandynawską. Główny cel Kulty to tworzenie rzeczy klasycznych, ale posiadających pewien element emocjonalności. To odkrywanie pewnych złożoności i dzielenie się nimi z potencjalnymi nabywcami. Kulta to tez inspiracja modą męską. To jak ubieranie kobiecej wrażliwości w męski styl.

Moda  gdzieś jest na poboczu bo to estetyka i łamanie oczywistości, są głównym źródłem działań Kulty.

 

TOMASZ ARMADA

Tomasz Armada - student projektowania ubioru na 3 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Członek Domu Mody Limanka. Swoją działalność określa jako Haute coture Bałuty. Zajmuje się rysunkiem, drukiem i projektowaniem ubiorów unikatowych. Eksperymentuje z formą i konstrukcją ubioru. Autorskie ilustracje przenosi różnymi metodami na powierzchnie tkanin. 

Podczas pokazów na Opener Fashion Stage zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję w której krytycznie odnosi się do świata mody. Przede wszystkim do tendencji, które lansują uznane domy mody. Projektant stanowczo odrzuca ślepe zapatrzenie na Zachód, sięgając po mit Sarmaty,

Przepis na kolekcję:  Najbardziej znienawidzone materiały z najtańszych hurtowni, których nikt nie chce, najmniej użyteczne kroje przeszłości, musn't have, 17 polówek roboczych, kocoobrazy z bazaru, pocięte ciuchy innych projektantów, wiele metrów poliestrów autorsko zadrukowanych, próbniki i różnego rodzaju śmieci, dodatki krawieckie z Ukrainy i z Chin.

Made in BAŁUTY!

 

CAT CAT STUDIO

Cat Cat Studio to marka powstała w 2014 roku w Łodzi. Projektantka i założycielka marki Anna Lachowska ukończyła poznańskie ASP, Arhitekturę Wnętrz I Wzornictwo Projektowe. Anna projektuje i szyje lokalnie, w ciągu roku przedstawia 4 kolecje.  Flagowy sklep i studio marki znajdują się przy ulicy Piotrkowskiej, vis a vis modnej strefy Off Piotrkowska, kolekcje dostępne są również w Poznaniu, Wrocławie i Berlinie oraz online na catcat.eu. Minimalistyczne rozwiązaniai proste fasony to znaki rozpoznawcze Cat Cat Studio. Dzięki świetnym krojom i dobrym materiałom, projekty marki perfekcyjnie wydobywają atuty kobiecej sylwetki oraz naturalny seksapil. Marka słynie z pięknych i klasycznych sukienek, które sprawdzą się idealnie, zwłaszcza latem. W kolekcji Cat Cat Studio znajdziesz zarówno miejskie propozycje w stylu oversize, jak również,  piękne w swojej prostocie oraz niesamowicie zmysłow, propozycje modnie odsłaniające plecy.

 

PAT GUZIK

Ukończyła Filozofię i Projektowanie Odzieży. Jej kolekcja Dyplomowa została nagrodzona półrocznym stypendium w Escuela de Diseno y Alta Costura w Walencji. Pokazywała swoje kolekcje W Rydze (Habitus Bajtija), Hanowerze (Fashion Finals), Budapeszcie (Central European Fashion Days), Hong Kongu (Hong Kong Fashion Week). Zwycięzca konkursu Eco Chic Design Award w Hong Kongu, gdzie zaprojektowała swoją kolekcję kapsułę dla marki Shanghai Tang.  Od kilku lat prowadzi swoją markę Pat Guzik. Ubrania projektuje i produkuje zgodnie z zasadami zrównoważonej mody.  Interesuje się moda w kontekście poszukiwania.

 

MACOSA

Macosa to mix zbuntowanej dziewczyny, która nie boi się wyrażać siebie w oryginalny sposób ze światem pewnej siebie kobiety, która poza stylem ceni sobie także wygodę. Na równej szali kładzie oryginalne fasony i wzory z wygodą, i wysoką jakością swoich ubrań.Wyraziste formy i autorskie printy, oversizowe fasony i odważne sylwetki to znak rozpoznawczy marki.

Kolekcja 'REMEDY, którą zaprezentuję podczas  FASHION STAGE zdominowana jest przez czarno-białą kolorystykę, a jej motywem przewodnim są autorskie nadruki, unikatowe formy oraz dowolność w interpretowaniu poszczególnych projektów. 'REMEDY ma być swoistym lekarstwem na wszelkie niedoskonałosci prozy życia, swoistym urozaiceniem codzienności poprzez ubranie, dzięki którym Macosa nie pozwoli Cię zamknąć w utartych schematach  dnia codziennego

 

MAŁGORZATA SALAMON

Marka Małgorzata Salamon powstała została założona pod koniec 2014 roku z myślą o osobach ceniących wyrafinowanie i użytkową wartość przedmiotu. Jednym z głównych założeń marki jest produkowanie ubrań z poszanowaniem zasad etyki i ekologii- wszystkie ubrania są produkowane w Polsce, materiały użyte w kolekcjach w większości pochodzą z Polski i Europy a pracownicy są godnie wynagradzani.

Marka dzieli się na dwie linie- Studio oraz Casualove. Na Studio składają się sezonowe kolekcje tworzone z myślą o kliencie poszukującym ubrań ciekawych, które powstały jako efekt wybranej inspiracji. W kolekcjach silnie widoczny jest wpływ najnowszych trendów oraz estetyki street style’owej.

Flagowym produktem linii Casualove są bluzy o niespotykanej konstrukcji z wyhaftowanymi wizerunkami polskich zwierząt. Wśród nich znajdują się rysie, dudki, węże oraz żuki dostępne w czerni, melanżu, butelkowej zieleni, ultramarynie oraz bieli. Casualove to również bombery, flyersy, kominy, czapki oraz spodnie- wygodne, funkcjonalne projekty, które nie tracą na oryginalności.

 

GIRL LITTLE BOY

Girl Little Boy to marka z autorską modą dla niej i dla niego. Filozofią brandu jest wiara w bycie sobą - niezależnie od tego kim się jest. Kolekcje marki są tego obrazem, bo wszystko się w nich miesza, równocześnie tworząc harmonijne projekty. Łączy je awangardowe podejście do znanych krojów i rozwiązań. Od 2016 tworzy w duecie z Ila Mak skórzane dodatki, które całość dopełniają siłą i odwagą. Na Fashion Stage projektanci zaprezentują kolekcje CONSUMERISM ss2017 sezon 2:

Pragnienia, chęci posiadania czegoś przez ludzi, dożędnie do posiadania czegoś co będzie dla nas przez jakiś tydzień szczęściem, a w kolejnym tygodniu zapomina o tym i obierzemy nowy cel zdobyczy. Jesteśmy ściskani poprze napływ informacji by podejmować ekspresowe decyzje uszczuplające nasze portfele. Niepohamowana chęć zdobywania dóbr jest dziś zjawiskiem(chorobą) XXI wieku, zatraca się przy tym poczucie czasu, na własnym przykładzie widzimy, jak środowisko napiera na nas, wymuszą tworzenie nowych zdobycz. Jest jak koło które poprze ilość obrotów zwiększa swoją prędkość. Kolekcja jest dublowaniem szczęścia. Odbiorca sięgając po nią dubluje szczęcie, które tak naprawdę już posiada.

PATRONI STREFY:

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012