4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2016

DASTIN PORAZIŃSKI

Dastin Poraziński | Skupiając się na przeszłości, cofam się do przyszłości.

Ubrania, które łączą ciało z duszą.

D15 | Nasze ciała różnią się, ale dusze i zmysły mamy takie same.

ANNA PIETROWICZ

W modzie interesuje ją przede wszystkim detal, eksperymenty z formą i tkaniną.  Ważny jest dla niej proces tworzenia. Inspiracji szuka w niedoskonałości, emocjach, przemijaniu. Poza ubraniami zajmuje się  akcesoriami oraz projektowaniem i konstrukcją obuwia.
Studiowała grafikę na Uniwersytecie Śląskim, jednak przerwała naukę by z rodzinnego Śląska przeprowadzić się do Krakowa i rozpocząć edukację w Krakowskiej Szkole Artystycznej, którą ukończyła pod koniec lutego 2015 r. broniąc swój dyplom Projektanta Ubioru na ocenę celującą.  Jej dyplomowa kolekcja „Nikt Ci nie uwierzy” zdobyła tytuł „Kolekcji Roku” na Cracow Fashion Week, dwie nagrody podczas European Fashion Union w Budapeszcie, brała udział w pokazie finałowym Mercedes-Benz Fashion Week Central Europe konkursu ” Gombold újra!”.

WALERIA TOKARZEWSKA-KARASZEWICZ

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz to marka cechująca się wielobarwnością, eklektyzmem, mnogością zdobień, najwyższą jakością tkanin i produktów użytych w projektach. Kolekcje WTK pokazywane były m.in. podczas FW w Karolinie Północnej, trzykrotnie na Fashion Week Poland, podczas Lviv Fashion Week. WTK ma na swoim koncie ponad 100 publikacji w magazynach- polskich i zagranicznych, takich jak np. Elle, Glamour, Design Scene, Vogue Italia, Kaltblut, K MAG. W 2015 r. projektantka wygrała konkurs SEAT Polska, jest laureatką Off Fashion Kielce. Jej projekty można było zobaczyć również na billboardach Galerii Krakowskiej, czy w programie Top Model TVN w ostatniej edycji. Współpracuje przy realizacji klipów, ubierając wokalistów - np. Cleo. 

Projektantka wszystkie ubrania, hafty, dodatki w swoich kolekcjach wykonuje sama-od projektów, przez konstrukcję, po szycie i ręczne haftowanie.

JOANNA ORGANIŚCIAK

Absolwentka Wydziału Farmacji oraz Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Debiutowała w 2015 roku dyplomową kolekcją Identity, którą zdobyła główną nagrodę w konkursie Złota Nitka 2015. Otrzymała również nagrody: Srebrna Pętelka oraz European Fashion Union w Budapeszcie, a także wyróżnienia od Łukasza Jemioła, Hush Warsaw oraz podczas Cracow Fashion Awards. Uznana za Nadzieję oraz Debiut roku 2015 [Michał Zaczyński].

Joanna tworzy za pomocą dekonstrukcji i niejednoznaczności, bawi się formą w przemyślany i zaplanowany sposób. Cechą charakterystyczną jej stylu jest unikalne połączenie klasyki i nowoczesności. W powstałe formy wprowadza perfekcyjne wykonanie i mocno ograniczoną paletę barw w szlachetnych tkaninach. Jest to moda przemyślana, gdzie podstawą do tworzenia jest chwila refleksji, wizja i sens. Na Festiwalu Open’er zobaczymy dotychczasowe kolekcje projektantki, w tym najnowszą „In-Between”.

MAJORS

Tworzymy limitowane kolekcje ubrań z najwyższej jakości materiałów. Chcemy się rozwijać i spełnić oczekiwania klientów wobec nas. Przez okres działalności udało nam się pozyskać rzeszę klientów z Polski oraz zagranicy. Kampanie naszych kolekcji niejednokrotnie zwracały uwagę zagranicznych portali o tematyce streetwear'u. Naszym celem od zawsze jest utrzymanie jak najwyższego poziomu produkcji jak i obsługi klienta, dlatego od ponad roku prowadzimy własną szwalnię. Z roku na rok powiększamy nasz zespół odpowiedzialny za realizację zamówień.

LITFASHION

LITFASHION to duet projektantów z Krakowa , ich ubrania to świetne połączenie wygody i dobrego designu, inspirowane wyglądem dzisiejszej ulicy. Kolekcje marki LITFASHION to odpowiedź na zapotrzebowanie funkcjonalnej mody ulicznej.

Swoje inspiracje projektanci czerpią z różnorodnych płaszczyzn:  otaczającego stylu, muzyki ,sportu jak również materii mody jaka  faktury, kontrasty i kolory. Ubrania marki charakteryzują się nietuzinkowymi autorskimi  konstrukcjami , ciekawymi połączeniami faktur, kolorów i detali. Zachowując jako priorytet jakość oraz komfort produktu. LITFASHION to nowoczesna odzież a także niepowtarzalne akcesoria o geometrycznych formach i ciekawych tkaninach.

MAGDA HASIAK

Magda Hasiak to projektantka, która od kilku lat konsekwentnie buduje swoją markę. Dekonstruuje, bawi się tkaninami i dodatkami, odwraca utarte schematy. Swoje pomysły spontanicznie przekłada na projekty. Ich formy zaskakują detalami i konstrukcją. Magda inspiruje się nowoczesną architekturą i rozwiązaniami, które ona ukazuje - kontrastami monumentalności z lekkością. Ubrania, podobnie jak architektura, łączą charakter z funkcjonalnością. W projektowaniu najważniejsze jest dla niej wypracowanie własnych, oryginalnych rozwiązań - form, konstrukcji, materiałów.

ACEPHALA

Acephala to marka łącząca konceptualizm w myśleniu o ubiorze z przywiązaniem do wysokiej klasy rzemiosła. Za enigmatyczną nazwą stoi ulubiona figura wolności surrealistycznych dysydentów: acephale (a-cephalos – człowiek bez głowy). Acephala to dosłownie kobieta pozbawiona głowy, mniej dosłownie – wariatka, rebeliantka, ekscentryczka odrzucająca rygory racjonalistycznego myślenia, wrażliwa na instynkty, zawsze podążająca własną drogą. Ideą marki jest igranie ze stereotypami związanymi z kobiecością i eksperymentowanie z formami kreacji tożsamości. Ubrania marki Acephala wyróżnia krój, detal oraz tkaniny tworzone na zamówienie i sprowadzane z nowatorskich zakładów tkackich z Włoch, Francji i Japonii.

ZUZANNA KWAPISZ

Zuzanna Kwapisz (ur. 1991), pochodzi i mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, którą ukończyła w 2015 roku z wyróżnieniem. Jej pierwsza kolekcja dyplomowa „LAG” została zaprezentowana na gali 10-lecia szkoły i była nagrodzona m.in. przez firmę LPP, Mariusza Przybylskiego, Paprockiego&Brzozowskiego czy portal Lamode.info.

Była dwukrotną finalistką Fashion Designer Awards, zajęła pierwsze miejsce podczas XII edycji OFF FASHION KIELCE oraz znalazła się w ścisłym finale Złotej Nitki XXII oraz XXIII.

Kolekcja „Fabric collages” , która prezentowana będzie na Fashion Stage podczas Open’er Festival miała swoją premierę na Fashion Philosophy Fashion Week Poland w bloku Studio i została doceniona bardzo pochlebnymi recenzjami. Inspirowana jest malarstwem Grzegorza Pabla, kolażami, m.in. z tkanin Sharona Etgar, Jeanowymi uniformami dla robotników oraz geometryczną ceramiką Philippe Malouina.

W przypadku tej kolekcji jak i całej twórczości projektantka stara się zestawiać minimalizm z ciekawą konstrukcją i oryginalnymi tkaninami.

Ma za sobą praktyki w domu mody La Mania, w atelier Macieja Zienia oraz Mariusza Przybylskiego. Pracowała również jako kostiumograf na planie filmu „Z łóżka wstałeś” Bartka Konopki a także przy sztuce „Jezioro” w reżyserii Yany Ross w Teatrze Rozmaitości.

Od 2015 roku tworzy autorską markę pod własnym nazwiskiem, a jej ubrania można kupić w stacjonarnym butiku Pop Up w Modo bądź na showroom.pl.

 

(Kilknij obrazek poniżej, aby zapoznać się z line-upem Fashion Stage)

ZWYCIĘSKI PROJEKT KOSZULKI FESTIWALOWEJ W KONKURSIE OPEN’ER FESTIVAL 2016

Projekt Agnieszki "Nezkafe" Sierzputowskiej

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012