4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2015

Od 2009 roku, jak na każdej scenie Open'era, na Fashion Stage pojawiają się prawdziwe gwiazdy! Nie są to jednak osobowości ze świata muzyki, ale mody. W tym roku na wybiegu Fashion Stage pojawią się kreacje dziewięciorga projektantów. To zarówno studenci i finaliści modowych programów, jak Patryk Wojciechowski, jak i weterani branży, jak marka P-iFashion ze swoim dyrektorem kreatywnym Arkadiusem. Pasjonaci mody - to wydarzenie dla Was! Partnerami strefy są miesięcznik Glamour i Showroom.

SHOWROOM - WYKŁADY - 18:30

2 lipca

FREESTYLE VOGUING

Bezkompromisowe spojrzenie na polską modę.

Spotkanie z krytykiem mody Tobiaszem Kujawą.

3 lipca

LOCAL HEROES

Jak stworzyć własną markę?

Spotkanie z Aretą Szpurą.

4 lipca

GLAMOUR

Start kariery w modzie.

Spotkanie z Glamour i Osi Ugonoh.

FASHION STAGE 2015 – LINE-UP

PATRYK WOJCIECHOWSKI

Finalista drugiej edycji Project Runway. Od trzech lat studiuje w Łodzi w pracowni prof. M. Czudak i M. Szulca. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami. 

BODYMAPS

Nowoczesne stroje kąpielowe stworzone z miękkich i doskonale układających się na ciele materiałów. Projektuje je Ewa Stepnowska, absolwentka Katedry Mody na ASP w Warszawie, która rozpoczęła swoją karierę w studiu projektowym Marca Jacobsa. Na ostatnim Fashion Week w Londynie kostiumy zostały uznane za jedne z najlepszych projektów tej edycji według Sarah Maino, redaktor Vogue Italy i Vogue Talents.     

MACIEJ TRZMIEL

Od trzech lat związany jako projektant z atelier Mariusza Przybylskiego. Jego kolekcja dyplomowa została zaprezentowana podczas IADE Move Up w Lizbonie. Marka stawia na proste formy przełamując je geometrycznymi cięciami i nadrukami. Kolekcje, skierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn, charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o detale. Nowatorskie podejście do mody miesza się tu z klasyką i elementami sportowymi.      

SZPILA

Młoda, dynamicznie rozwijająca się marka nastawiona na swobodę ruchu i styl oversize. Jej znaki rozpoznawcze to oryginalny krój, wykorzystywanie ręcznie wykonywanych, unikalnych tkanin i łączenie ich w niekonwencjonalny, kontrastowy sposób - ciężkie z miękkim, błyszczące z matowym, sztywne z lejącym się. Całości dopełniają starannie wykonane detale i subtelne akcenty, nadające ubraniom niepowtarzalny charakter.   

REKH&DATTA

Rekh&Datta urodziła się ze współpracy artystki i projektantki tkanin Rebeki Layton i projektantki ubrań Moniki Jakubiak, które spotkały się na gorącej pustyni w Rajastanie w Indiach. To miejsce z długą historią tkania i produkcji bawełny. Abstrakcyjne wzory na ich tkaninach zrodziły się z inspiracji Indiami i przekształcaniem się ich w nowoczesne państwo. Współpraca Rebeki i Moniki zaowocowała niezwykle unikalną kolekcją ubrań, których styl można określić mianem zrelaksowanej elegancji.            

KAS KRYST

Absolwentka Projektowania Ubioru w MSKPU w Warszawie. Jej ubrania można podziwiać w wielu magazynach i portalach branżowych. Kilkukrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Bardziej od koloru interesuje ją praca nad konstrukcją i miksowanie pozornie niepasujących do siebie faktur. Tworzy równolegle dwie kolekcje: wybiegową, bardziej awangardową i bardziej przystępną, prostszą w formie, do chodzenia na co dzień.       

ANNOMALIA

Koncept modowy Anny Młynarczyk, połączenie inspiracji otoczeniem, seksualnością i transcendencją ludzkiej natury wraz z kreatywną realizacją. Hasło moda wyraża nas samych jest główną ideą, ciągle obecną w jej projektach. Podczas Open’era zaprezentuje Liquid Performance Express Yourself! W specjalnym laboratorium bezpośrednio na ciele powstanie sukienka z płynnego lateksu. Tym samym projektantka pokaże jak blisko nas samy jest to, co nosimy na co dzień. Stworzy również niepowtarzalne koszulki zdobionych ciekłym lateksem.             
    

P-IFASHION

Marka szybkiego, estetycznego reagowania kierująca się logiką manifestu, z kontrowersyjnym przekazem, igrająca z rolą społeczną, konwencjami, tym, co przystoi a co nie. P-iFashion drwi z porządków i świetnie się przy tym bawi. To marka, która wobec strategii politycznych, modowych, marketingowych, stosuje artystyczne taktyki. Płótno – dzianina, nie będzie kontrowersyjne, kontrowersyjny będzie przekaz zawarty w printach, drukowanych na sicie.

Moda powinna być zabawą – podkreśla Arkadius, Dyrektor Artystyczny marki. Arkadius w strefie Fashion Stage zaprezentuje modele showpiece z poprzednich kolekcji, dzięki którym zasłynął w śwecie mody jako artysta oraz wizjoner. Był doceniony przez najważniejszych krytyków mody na świecie, takich jak: Suzy Menkes, Sarah Mower oraz Colin McDowell. Promowany był przez Isabellę Blow i wielbiony przez alternatywnych stylistów, magazyny mody oraz gwiazdy takie jak: Christina Aguilera, Pink, Mary J. Blige, Björk.

Arkadius jest jedynym polskim projektantem mody, który odniósł sukces globalny na 5 kontynentach. Jego styl, wykreowany ponad dekadę temu, został wykorzystany ostatnio przez Lady Gagę.

Prezentacja wybranych showpieces projektanta skierowana jest przede wszystkim do młodej generacji, która nie zna jeszcze artystycznej sylwetki Arkadiusa.

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012