4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
2014
Alicja Fraczek WEARSO CARBON
Damian Konieczny Monika Gromadzińska Sowik Matyga
PtASZEK LOUS Dzky

Alicja Fraczek

Rok powstania: 2012. Inspiracja sprzecznościami natury, historią, ulicą. Połączenie streetwear z elegancją bez zaznaczonej granicy wieku. Próba spojrzenia na modę z naukowego punktu widzenia. Unikatowe tkaniny zamknięte w prostych formach.

WEARSO

JESTEŚMY KONSEKWENTNI.
DLATEGO UBRANIA WEARSO. TWORZYMY JEDYNIE Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ,
POZYSKIWANEJ Z UPRAW EKOLOGICZNYCH, BEZ STOSOWANIA CHEMII I NAWOZÓW
SZTUCZNYCH.

JESTEŚMY DALEKOWZROCZNI.
DLATEGO ZALEŻY NAM, ŻEBY UBRANIA WEARSO. BYŁY Z TOBĄ JAK NAJDŁUŻEJ.
ORGANICZNA BAWEŁNA JEST NIE TYLKO ZDROWSZA, ALE I BARDZIEJ WYTRZYMAŁA,
BO NIE SKAŻONA SZKODLIWYMI BARWNIKAMI.

JESTEŚMY PONADCZASOWI.
DLATEGO MOCNO STAWIAMY NA BUDOWANIE RELACJI Z UBRANIEM. NASZ PRZEKAZ
JEST PROSTY: TWORZYMY PROJEKTY WIELOFUNKCYJNE, W KTÓRYCH POCZUJESZ SIĘ
DOBRZE, NIEZALEŻNIE OD PORY DNIA. WSZYSTKO ZALEŻY OD TWOJEJ
INTERPRETACJI. TO TY DEFINIUJESZ, CO NOSISZ. NIGDY ODWROTNIE.

JESTEŚMY NA PRZEKÓR.
DLATEGO KWESTIONUJEMY ZASTANY PORZĄDEK I W JEGO MIEJSCE SZUKAMY NOWYCH
ROZWIĄZAŃ WIERZĄC, ŻE NAJISTOTNIEJSZE DECYZJE PODEJMOWANE SĄ NA POZIOMIE
PROJEKTOWANIA. I TO JEST NASZA CODZIENNOŚĆ.

JESTEŚMY FAIR.
DLATEGO ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, ŻE W NASZYCH CZASACH TRUDNO JEST ŻYĆ
EKOLOGICZNIE NA 100%. WYSTARCZY JEDNAK, ŻE CO DRUGA TWOJA DECYZJA BĘDZIE
ODPOWIEDZIALNA, ŻEBY POCZUĆ ISTOTNE ZMIANY. DOKONUJĄC ZAKUPU W
WEARSO.ORGANIC POMAGASZ ODETCHNĄĆ NASZEJ PLANECIE. DZIĘKUJEMY.

CARBON

Carbon to marka poświęcona minimalizmowi formy i myśli. Idealnie wpisuje się w ideę ‘slow fashion’. Skierowana jest do kobiet, które bez względu na wiek, doceniają dobrą jakość i produkty wykonane z dbałością o szczegóły. Marka chętnie sięga po klasyczną elegancką prostotę, jak i po azjatycką estetykę form tworząc współczesną klasykę. Przesuwa granice między tym co poznawalne; zachód/wschód, damskie/męskie, energiczne/opanowane, zakryte/odkryte. Ciuchy marki Carbon zostały uszyte z szlachetnych tkanin; wełny, wiskozy, bawełny, jedwabiu. Wyłącznie w kolorze czarnym, który symbolizuje szlachetność i dojrzałość. Marka specjalizuje się w projektowaniu idealnie skrojonych spodni, które mają być ponadczasową bazą, które pozostają aktualne i trwałe bez względu na zmieniające się mody.

Damian Konieczny

“Forma, dekonstrukcja, eksperyment – te słowa idealnie oddają istotę historii kryjącej się za kolekcją na sezon jesień / zima 2014 / 2015. Zainspirowany sposobem postrzegania przestrzeni w kulturze Japonii, starałem się stworzyć nowoczesne, niebanalne ubrania, bazując na prototypach i moich własnych sposobach na upinanie materiału dookoła sylwetki.

Paleta kolorystyczna została ograniczona do minimum ( szarości, granat) z silnym akcentem nasyconego turkusu. Tkaniny łączone są często na zasadzie kontrastów, gdzie gładki szyfon sąsiaduje z grubą skórą.

Kolekcja jest próbą zdefiniowania pojęcia nowoczesnej elegancji, w której poszczególne elementy zestawiane są w niespodziewany sposób” -  mówi projektant.

Monika Gromadzińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na kierunku Projektowanie Ubioru. Laureatka nagrody Rektora za kolekcje Bless Me w 2013. Finalistka konkursu Złota Nitka, Re act Fashion. Kilkukrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas FashionPhilosophy Fashion Week w strefie Off Out Of Schedule. W swoich projektach stara się łączyć wizję z wymiarem praktycznym, czerpiąc inspirację z symboli i popkultury.

Sowik Matyga

Marka stworzona przez studentki łódzkiego ASP Martynę Sowik i Milę Matyga. Projektantki to minimalistki zanurzone w stylistyce nowoczesnego wzornictwa, ceniące nietypowe rozwiązania konstrukcyjne i niepowtarzalny charakter asortymentu. Powodem powstania kolekcji A/W 2014/15 „SAMO” stały się dwa z pozoru odmienne zjawiska: Basquiat i jego twórczość oraz nurt glitch. Inspiracja jednak nie odnosi się bezpośrednio do ich ideologicznych cech czy też kontekstu powstania, ale do wizualnego języka i wrażeniowego, pozornie pozbawionego zasad, charakteru.

PtASZEK

SONOMA PtASZEK wiosna / lato 2014. Tym razem za sprawą nazwy, materiałów i nadruków przeniesiemy się na jedną z kalifornijskich plaż. Nie będzie to  jednak dziecięca wyprawa nad ocean, bowiem SONOMA to miejsce dzikie i niebezpieczne... zwłaszcza po zmroku. Dlatego najnowsza kolekcja marki to ubrania dla śmiałków, którzy penetrują nieznane zakątki i wody Zachodniego Wybrzeża; dla których niezniszczalne materiały i ergonomiczne formy są obowiązkowym elementem nadmorskich eskapad pod osłoną nocy.

LOUS  

LOUS to warszawska marka, tworząca uniwersalne i piękne w swojej prostocie ubrania. Precyzyjne konstrukcje z dbałością o szczegóły, uzupełnione o najwyższej jakości tkaniny, definiują Lous. Miękkie linie i estetyczny minimalizm podkreślają atuty kobiecej figury. Lous stara się ubierać, a nie przebierać, odkrywając piękno w prostocie, równowadze i harmonii. Poszukując najpiękniejszych wspomnień i patrząc w głąb siebie, odkrywa to, co najważniejsze odrzucając blichtr tego, co przejaskrawione.

Dzky

Maciej Sieradzky to finalista pierwszej edycji programu Project Runway telewizji TVN. Na co dzień jest studentem MSKPU. Mieszka i pracuje w Łodzi. Charakterystycznym dla projektów Maćka jest zabawa formą, łączenie faktur i kolorów oraz praca z tkaniną. Jego styl można określić nieprzewidywalnym szaleństwem. Najchętniej pracuje ze skórami oraz tkaninami technicznymi. Jego wariacjom na temat plecionek, nie mogła się oprzeć sama Anja Rubik i Anthony Vaccarello. W 2013 roku zadebiutował podczas konkursu Złota Nitka, w którym premierowo zaprezentował kolekcję Wo-meny. Obecnie pracuje nad rozwinięciem dwóch linii: dzky. i maciej sieradzky.

Warsaw Fashion Film Festival

Warsaw Fashion Film Festival po raz pierwszy gościł na Open`er Festival na Fashion Stage.

Festiwal od trzech lat wspiera młodych twórców etiud filmowych,  kreujących nowy gatunek, jakim jest Fashion Film.

W ramach regularnego festiwalu odbywa się konkurs na najlepsze etiudy. Są one oceniane przez specjalistów branży mody, m.in. Anię Kuczyńską, Joannę Bojańczyk, Michała Łojewskiego, Marcina Kępskiego, Marcina Paprockiego, Mariusza Brzozowskiego, Gosię Baczyńską, Tomasza Ossolińskiego oraz Krzysztofa Łoszewskiego.

Dodatkowo podczas festiwalu odbywają się spotkania z twórcami filmów oraz ikonami mody. Gośćmi specjalnymi byli m.in. Diane Pernet, Barbara Hulanicki, William Klein, Kinga Burza oraz Alex Turvey. Także polscy artyści, twórcy mody oraz filmu chętnie odwiedzają festiwal.

W dorocznym repertuarze Warsaw Fashion Film Festival znajdują się pełnometrażowe produkcje dokumentalne i krótkie etiudy. 

Bilety NGO Dzieci na Open'erze Zaprojektuj koszulkę!
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012