4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en

Naprawdę wierzyliście, że Open’er 2013 mógłby obyć się bez The National? Zaledwie kilka europejskich dat (często jako headliner), w tym ta na naszym festiwalu, to powód do dumy i wielka radość, że zespół Matta Berningera powraca na główną scenę Open’era.

 Występy na największych światowych festiwalach – w tym na jednym, którego program ułożyli w całości, długie trasy koncertowe, ponowne zaangażowanie w kampanię wyborczą Baracka Obamy i powstanie filmu dokumentalnego o zespole, pt. „Mistaken For Strangers”, to tylko część wydarzeń, jakie stały się udziałem The National od momentu wydania przełomowego dla nich „High Violet”. Płyta, która otworzyła przed formacją z Ohio najważniejsze sale koncertowe po obu stronach Atlantyku kilka tygodni temu doczekała się równie udanej następczyni. Szósty studyjny album The National, „Trouble Will Find Me” to kontynuacja w pełnym znaczeniu, nie tylko chronologiczna, ale także muzyczna i tekstowa. Czy „Demons” nie brzmi jak druga część „Bloodbuzz Ohio”, a „I Need My Girl” nie zaczyna się tam, gdzie kończyło się nagranie „Sorrow”? Jakiej odpowiedzi nie udzielmy, wiemy, że po raz kolejny dostaliśmy od The National płytę znakomitą, co potwierdzają nie tylko recenzje, ale także wyniki sprzedaży.

The National stoją u progu stadionów, ale nadal znajdują czas i wystarczającą ilość autoironii, by brać udział w niecodziennych, a nawet nieco abstrakcyjnych wydarzeniach, jak to z maja tego roku. W nowojorskim MoMA, Tha National, na zaproszenie islandzkiego artysty, przez sześć godzin grali  piosenkę „Sorrow” w ramach projektu artystycznego „A Lot of Sorrow”. Występ zaczęli od przezabawnej wypowiedzi, że dziś mają do zagrania tylko jeden bis… Amerykańska grupa z najsmutniejszymi piosenkami i świetnym poczuciem humoru – The National - witamy na Open’erze!

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012